Zerowanie coins - jak to dokładnie działa i jak się przed tym chronić?

Jeżeli chcesz się tylko dowiedzieć, jak uchronić się przed zerowaniem coins - zjedź niżej (drugi akapit)

 

W odróżnieniu od innych firm sprzedających coinsy, nie kryjemy się czym może skutkować dla Kupującego zakup coins. Naszym najwyższym priorytetem jest zawsze zadowolenie klienta, dlatego w tym artykule przedstawimy to ryzyko szczegółowo - jak to wygląda w praktyce, co za to grozi i jak się przed tym chronić.

 

Na początku artykułu chcieliśmy nadmienić, że na stronie udostępniliśmy jedynie bezpieczny sposób zakupu coins. Jest to "Doładowanie konta (nowa, najbezpieczniejsza metoda)" . Metodę tą cały czas udoskonalamy w ten sposób, aby szansa wykrycia przez EA była jak najmniejsza. Przy stosowaniu ich w FIFIE 17 i FIFIE 18, mieliśmy skuteczność 98.6% przetransferowania monet bez ich wykrycia przez EA. W FIFIE 19 udało nam się ten wskaźnik jeszcze podwyższyć i na przestrzeni całej gry, wynosi on 99.7%. Dlatego jeżeli zależy Ci przede wszystkim na bezpieczeństwie konta, skorzystaj z tej metody.

 

 

Od jakiegoś czasu za kupowanie coins producent gry karze kupujących coins wyzerowaniem stanu coins i otrzymaniem ostrzeżenia. Dzieje się to oczywiście nie we wszystkich wypadkach (przy zamówieniu coins u nas, szansa wynosi około 0.3%), ale zawsze trzeba brać takie ryzyko pod uwagę. My o takim ryzyku informujemy zarówno w regulaminie, jak i w notce na naszej stronie głównej. 

 

Przy sposobie dostawy "Doładowanie konta (nowa, najbezpieczniejsza metoda)" szansa na wykrycie transakcji przez EA (czyli: na wyzerowanie konta, otrzymanie ostrzeżenia itp.) jest obniżona do minimum i oceniamy ją na około 0.3%. 

 

Wyzerowanie coins następuje najczęściej od kilku, do kilkunastu godzin po zakupie coins. Razem z wyzerowaniem przychodzi informacja na e-mail, oraz informacja w grze że zakup coins został wykryty. Jest też komunikat, że w przypadku dalszych nadużyć konto może zostać zbanowane. W praktyce dzieje się jednak różnie - czasem jest to kolejne zerowanie, a czasem jest to zresetowanie klubu FUT. Dlatego należy mieć na uwadze to, że jeżeli ma się już ostrzeżenie za kupowanie coinsów, to następne wykrycie transferu przez EA może równać się usunięciu klubu FUT. 

 

 

Warto też obalić popularny mit, stosowany przed niektórych sprzedawców - czyli "pochodzenie" coins. Otóż, nie ma najmniejszego znaczenia w jaki sposób zostały zdobyte coinsy. Oczywiście, nie oznacza to że pozyskujemy je ze źródeł niewiadomego pochodzenia. Pochodzą one od naszych dostawców i Klientów, którzy chcą je sprzedać. Wyzerowanie coins i otrzymanie ostrzeżenia wynika z samego faktu transportowania coins między kontami. To znaczy - jeżeli założylibyście drugie konto w FUT, zarobili na nim coinsy i przenieśli zarobione coinsy na swoje, to również byłoby ryzyko otrzymania ostrzeżenia i wyzerowania coins. Dlatego zakup od dowolnego sprzedawcy jest związany z takim samym ryzykiem, nie ma sprzedawców bardziej i mniej bezpiecznych pod tym względem. Ważny jest sposób transportowania coinsów między kontami, tak aby był jak najmniej wykrywalny.

 

 

Przy sposobie dostawy "Doładowanie konta (nowa, najbezpieczniejsza metoda)" szansa na wykrycie transakcji przez EA (czyli: na wyzerowanie konta, otrzymanie ostrzeżenia itp.) jest obniżona do minimum i oceniamy ją na około 0.3%. 

 

Największą stratą przy otrzymaniu ostrzeżenia i wyzerowaniu coins jest oczywiście wyzerowanie coins, ale przed tym można łatwo się uchronić. Otóż: EA zeruje tylko stan monet znajdujących się na koncie w momencie resetu (czyli z reguły od kilku godzin, do kilkunastu godzin od zakupu). Jeżeli monety zostaną już wydane, EA nie ma jak ich zabrać. Dlatego istotnym jest, aby wydać je jak najszybciej po zakupie coins. Najlepiej nie czekać i zrobić to od razu, najlepiej w ciągu 30-60 minut od zakupu.

 

 

Przy sposobie dostawy "Doładowanie konta (nowa, najbezpieczniejsza metoda)" szansa na wykrycie transakcji przez EA (czyli: na wyzerowanie konta, otrzymanie ostrzeżenia itp.) jest obniżona do minimum i oceniamy ją na około 0.3%. 

 

W takiej sytuacji radzimy i tak kupić karty, a w momencie chęci skorzystania coins je sprzedać. Jak to zrobić, aby na tym nie stracić? Prezentujemy dwa rozwiązania:

 

1. Zakup kart, które kosztują niewiele więcej niż ich wartość szybkiej sprzedaży

(poniższe screeny dotyczą FIFY 17, jednak są nadal aktualne w FIFIE 19 - ponieważ zasada pozostała taka sama)

 

Zaletą tego jest to, że coinsy z tych kart można szybko odzyskać - klikając po prostu "szybka sprzedaż" przy karcie. Do tego celu zalecamy karty in-form, najlepiej złotego koloru. Wyszukiwanie w celu ich znalezienia należy ustawić tak:

I następnie kupić tylko te karty, które są złote. Gdy mało ludzi gra w FIFĘ (czyli w godzinach rannych i wczesno-popołudniowych) takich kart może być mało, należy wtedy zwiększyć cenę maksymalną przy ich szukaniu. Należy pamiętać, że karta złotego informa ma wartość szybkiej sprzedaży około 9600-9800 coins, więc tyle się będzie mogło odzyskać po jego sprzedaży (chyba, że spróbuje się go sprzedać nieco drożej na rynku transferowym, niemniej trzeba będzie wtedy chwilę poczekać na zakup). Można też oczywiście kupować inne karty, lecz mają one niższe wartości szybkiej sprzedaży i trzeba będzie kupić ich więcej.

 

Wartości szybkiej sprzedaży (quick sell) wszystkich kart można znaleźć na stronie: http://www.fifplay.com/fut-17-quick-sell-prices/

 

2. Zakup kart, których wartość z biegiem czasu (różnice przeważnie są odczuwalne w ciągu kilkunastu dni) wzrasta

 

W zdecydowanej większości są to karty z drużyn specjalnych, które są w paczkach przez ostatnie dni, lub skończyły się kilka dni temu. Głównie zalecamy karty z drużyn tygodnia. Drużyna tygodnia zmienia się w każdą środę o godzinie 19. Niemniej jednak przez pierwsze dni karty z drużyny tygodnia mają zawyżone ceny, dlatego między środą a niedzielą radzimy używać kart z jeszcze poprzedniej drużyny tygodnia. Do szukania odpowiednich kart polecamy stronę http://futbin.com, gdzie w lewym dolnym rogu są szybkie odnośniki do drużyn tygodnia i mają one skróty "TOTW". Jeżeli wchodzicie na tą stronę między środą, godzina 19 a niedzielą, to radzimy wybrać przedostatnią drużynę TOTW. Jeżeli między niedzielą, a środą (do godziny 19) - można wybrać ostatnią drużynę tygodnia. A jeżeli wchodzicie w niedzielę? Najlepiej sprawdźcie obydwie drużyny, ceny kart kształtują się różnie, w zależności od innych dodatkowych promocji w grze. Na przykład, w czasie TOTS i TOTY karty z TOTW bardzo szybko osiągają niższe ceny.

 

W momencie pisania poradnika aktualna jest drużyna nr 27, jednak jest ona w paczkach od zaledwie 2 dni, więc szukając przykładowego zawodnika wchodzimy w drużynę nr 26 na FUTBIN. W momencie pisania poradnika ich ceny wyglądają tak:

 

Oczywiście wybór karty jest bezpośrednio związany z tym, ile coinsów kupiliście. W zdecydowanej większości cena tych zawodników z biegiem czasu powinna wzrosnąć. Czynnikiem, który może wpłynąć niekorzystnie, jest otrzymanie kolejnej karty InForm przez gracza. Dlatego najlepiej jest kupić karty różnych zawodników, aby jak najbardziej rozłożyć ryzyko. Jeżeli karty przetrzyma się przez co najmniej kilkanaście dni, to jest wysoka szansa na to że ich wartość wzrośnie. Jeżeli ktoś się chce o tym przekonać, radzimy sprawdzić drużynę tygodnia na stronie futbin.com sprzed kilku tygodni, wejść w kartę zawodnika i zobaczyć wykres jego ceny odkąd karta jest w paczkach - w zdecydowanej większości widać, że wartość zawodnika wzrasta.

 

Dlatego, jeżeli macie do wydania np. Xbox One 500K - w tym konkretnym przypadku kupilibyśmy karty np. Emre Can i Icardi. Jeżeli macie do wydania 100K PS4 - dobrym sposobem byłoby kupno Perrin i Benatia. Uwaga: zawodnicy są ukazani tylko jako przykład, aby pokazać jaki był sposób ich dobierania. 

 

W momencie chęci skorzystania z coins, zawodników należy odsprzedać - warto jest wtedy sprawdzić ich obecną cenę rynkową. Oczywiście, aby zapobiec wyzerowaniu karty można kupować dowolne - i lepiej kupić jakiekolwiek karty, niż żadne, ale tutaj doradzamy co zrobić, aby na tym nie stracić.

deliver

Sprawdź

Status swojego zamówienia