Jaka kara ze strony EA może spotkać mnie za zakup coins? Czy grozi mi wyzerowanie coins?

Sprzedajemy coinsy już od 2014 roku i dzięki temu wiemy, że najważniejsze przy kupnie coins jest to, aby po transakcji nie zostać ukaranym za ich zakup przez EA. Dlatego każdego roku doskonalimy swoje sposoby dostawy i w FIFIE 21 możemy się pochwalić 99,8% skutecznością, jeżeli chodzi o brak wykrycia transakcji przez EA. To znaczy, że na każde 1000 transakcji średnio zostały wykryte 2. Co jest również ważne, w ciągu ostatnich miesięcy nie zanotowaliśmy żadnego wykrycia.

 

 

W przypadku wykrycia transakcji przez EA, możliwe są dwa rodzaje kar:

 

- wyzerowanie stanu coins (w ciągu maksymalnie kilkunastu godzin od wykonanej transakcji, zerowany jest stan coins na koncie i przychodzi o tym fakcie wiadomość od EA. Zerowane są tylko te coinsy, które są na koncie. Nie ma to żadnego wpływu na karty, które są w klubie),

- zablokowanie rynku transferowego na koncie (coinsy nie zostają wyzerowane, ale permanentnie blokowany jest dostęp do rynku transferowego - i na WebApp, i na konsoli. Nie można ani kupić, ani sprzedać żadnej karty. Można za to otwierać paczki i wykonywać SBC.)

Każda kara obowiązuje tylko w danej wersji gry, przy następnej edycji FIFY każdy gracz zaczyna z czystem kontem. Z naszych obserwacji wynika, że kara którą EA wybierze jest bardzo często losowa. Jeżeli już zdarzy się rzadka sytuacja, w której zamówienie zostanie wykryte, to szansa na otrzymanie obu kar jest podobna (ale nie mogą zostać przyznane obie naraz). Jeżeli jednak konto w danej edycji gry już wcześniej otrzymało wyzerowanie coins, to bardziej prawdpodobną karą będzie zablokowanie rynku na koncie.

 

Warto też obalić popularny mit, stosowany przed niektórych sprzedawców - czyli "pochodzenie" coins. Otóż, nie ma najmniejszego znaczenia w jaki sposób zostały zdobyte coinsy. Oczywiście, nie oznacza to że pozyskujemy je ze źródeł niewiadomego pochodzenia. Otrzymanie kary wynika z samego faktu transportowania coins między kontami. Dlatego zakup od dowolnego sprzedawcy jest związany z takim samym ryzykiem, nie ma sprzedawców bardziej i mniej bezpiecznych pod tym względem. 

 

 

Jeżeli chcą się Państwo dodatkowo uchronić przed wyzerowaniem coins, na co szansa wynosi 0,2%, można dokonać jednej czynności. Otóż: EA zeruje tylko stan monet znajdujących się na koncie w momencie resetu (czyli z reguły od kilku godzin, do kilkunastu godzin od zakupu). Jeżeli monety zostaną już wydane, EA nie ma jak ich zabrać. Dlatego istotnym jest, aby wydać je jak najszybciej po zakupie coins. Najlepiej nie czekać i zrobić to od razu, najlepiej w ciągu 30-60 minut od zakupu. Jeżeli nie chcą Państwo skorzystać z coinsów za jakiś czas, można po prostu kupić karty na rynku transferowym, które w przypadku chęci skorzystania z coins się odsprzeda. 

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia