Regulamin sprzedaży coins
Regulamin Sprzedaży Coinsów – Platforma SuperCoinsy
§1. Postanowienia ogólne
-
Niniejszy dokument (dalej: „Regulamin Sprzedaży Coinsów”) określa zasady sprzedaży coinsów (wirtualnej waluty w grze EA FC) przez użytkowników (dalej: „Sprzedający”) na platformie SuperCoinsy, prowadzonej przez NXPR Virtual Commerce LTD z siedzibą w Limassol, Cypr.
-
Regulamin Sprzedaży Coinsów obowiązuje niezależnie od Regulaminu Platformy (dotyczącego Usługi Pośrednictwa w Kupnie) oraz Modelowej Umowy Kupna-Sprzedaży Produktów. W zakresie nieuregulowanym niniejszym dokumentem zastosowanie mają postanowienia wskazanych regulacji.
-
Operator działa wyłącznie jako przedstawiciel Kupującego, w rozumieniu art. 3 lit. b Dyrektywy PSD2, i nie jest stroną Umowy Sprzedaży Coinsów.
§2. Obowiązki techniczne Sprzedającego
-
W celu realizacji transakcji Sprzedający zobowiązany jest do udostępnienia dostępu do swojego konta w grze EA FC za pośrednictwem WebApp na czas realizacji transferu coinsów.
-
Od momentu zmiany statusu zlecenia na „przyjęte do realizacji, oczekuje w kolejce” lub „w trakcie realizacji”, Sprzedający zobowiązany jest do:
a. nie logować się do trybu Ultimate Team w grze;
b. nie zmieniać danych logowania (w tym haseł);
c. nie podejmować żadnych działań, które mogłyby ograniczyć Operatorowi dostęp do konta. -
Zaleca się niewystawianie kart na liście transferowej w ciągu 24 godzin przed planowanym rozpoczęciem realizacji zlecenia oraz w jego trakcie.
-
W przypadku naruszenia obowiązków, o których mowa powyżej, Operator może dokonać rozliczenia wyłącznie w zakresie faktycznie przetransferowanych coinsów, niezależnie od kwoty pierwotnie ustalonej.
§3. Ryzyko blokady konta i mechanizm wypłaty
-
Sprzedający przyjmuje do wiadomości, że sprzedaż coinsów może skutkować trwałą blokadą (banem) konta przez wydawcę gry. Operator nie ponosi odpowiedzialności za skutki tej blokady.
-
W przypadku zablokowania konta Sprzedającego w trakcie realizacji zlecenia, zastosowanie ma następujący model rozliczenia:
a. Jeżeli wartość zamówienia jest niższa niż ustalona kwota „pokrycia strat w wypadku bana” – Sprzedającemu wypłaca się pełną wartość zamówienia, niezależnie od etapu realizacji.
b. Jeżeli wartość zamówienia jest wyższa niż wskazana kwota „pokrycia strat”:
-
jeżeli z konta przetransferowano coinsy o wartości do wysokości tego limitu – wypłacana jest kwota „pokrycia strat”;
-
jeżeli przetransferowano coinsy o wartości wyższej niż limit – wypłacana jest wartość faktycznie przetransferowanych coinsów;
-
jeżeli transfer został zakończony w całości – wypłacana jest pełna wartość zamówienia.
-
-
Wypłaty, o których mowa w niniejszym paragrafie, stanowią wynagrodzenie za zrealizowaną część usługi i nie stanowią formy odszkodowania, rekompensaty ani świadczenia reklamacyjnego.
§4. Utrata dostępu do konta i opóźnienia
-
W przypadku utraty dostępu do konta po przyjęciu zlecenia, Sprzedający jest zobowiązany do jego przywrócenia w terminie 24 godzin od zgłoszenia problemu przez Operatora.
-
W przypadku przywrócenia dostępu po upływie 24 godzin, a jednocześnie zmiany stawki skupu, Operator ma prawo rozliczyć zamówienie według nowej, aktualnej stawki obowiązującej w chwili przywrócenia dostępu.
§5. Własność coinsów i odpowiedzialność Sprzedającego
-
Sprzedający oświadcza, że:
-
jest właścicielem coinsów;
-
konto, z którego pochodzą, nie zostało przejęte bez zgody właściciela;
-
coinsy nie pochodzą z nielegalnego źródła i nie są obciążone prawami osób trzecich.
-
-
Operator zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zlecenia w przypadku powzięcia uzasadnionych wątpliwości co do pochodzenia coinsów lub legalności konta.
§6. Ilość coinsów a precyzja transferu
-
Operator dokłada wszelkich starań, aby przetransferować dokładnie taką ilość coinsów, jaka została zadeklarowana przez Sprzedającego.
-
Ze względu na ograniczenia techniczne gry EA FC, w szczególności przy mniejszych ilościach, możliwe jest drobne odchylenie od zadeklarowanej wartości – nie większe niż 10%.
-
W przypadku, gdy Operator pobierze więcej coinsów niż zadeklarowano, Sprzedający otrzyma proporcjonalnie wyższą wypłatę, odpowiadającą faktycznie przetransferowanej ilości.
§7. Warunki płatności
-
Termin realizacji wypłaty wynosi maksymalnie 2 dni robocze od zakończenia transferu coinsów. W praktyce większość wypłat realizowana jest w ciągu kilku godzin.
-
Czas oczekiwania na zaksięgowanie przelewu bankowego może wynosić do 3 dni roboczych, zgodnie z regulaminami banków.
-
W przypadku wypłaty w walucie Bitcoin (BTC), stosowany jest kurs rynkowy z giełdy Binance (https://www.binance.com), obowiązujący w chwili zatwierdzenia wypłaty przez Operatora. Przeliczenie następuje w parze BTC/PLN lub BTC/EUR – zależnie od waluty rozliczeniowej.
-
Operator nie ponosi odpowiedzialności za zmienność kursu BTC ani za różnice wynikające z opóźnień w realizacji wypłaty.
-
Przelewy bankowe bez dodatkowych opłat realizowane są tylko do krajów europejskich. W przypadku kont poza Europą Operator może potrącić z wynagrodzenia koszt przelewu, po uprzednim poinformowaniu Sprzedającego.
§8. Ograniczenie odpowiedzialności Operatora
-
Operator nie ponosi odpowiedzialności za:
-
działania lub zaniechania wydawcy gry (w tym bana),
-
utracone korzyści Sprzedającego (lucrum cessans),
-
jakiekolwiek szkody pośrednie wynikające z utraty dostępu do konta,
-
błędy, zakłócenia i awarie gry lub systemu.
-
-
Odpowiedzialność Operatora wobec Sprzedającego ograniczona jest do kwoty przysługującej mu z tytułu faktycznie zrealizowanego transferu coinsów.
§9. Postanowienia końcowe
-
Operator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu Sprzedaży Coinsów. Zmiany wchodzą w życie po ich publikacji na stronie internetowej i zaakceptowaniu przez Sprzedającego przed realizacją kolejnego zlecenia.
-
Sprzedający, akceptując niniejszy Regulamin Sprzedaży Coinsów, potwierdza zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w Regulaminie Platformy oraz Modelowej Umowie Kupna-Sprzedaży Produktów.
-
Regulamin Sprzedaży Coinsów podlega prawu właściwemu dla siedziby Operatora, tj. prawu Republiki Cypru.
Regulamin korzystania z Platformy Supercoinsy - Usługa Pośrednictwa w Kupnie
§1. Postanowienia ogólne
- Niniejszy regulamin (dalej: "Regulamin") Platformy internetowej pod nazwą "Supercoinsy" (dalej: "Platforma") dostępnej pod adresem www.supercoinsy.com i www.supercoinsy.pl( w zakładce "Regulamin") określa zasady korzystania z Platformy przez Użytkownika, zwanego dalej: "Użytkownikiem" w zakresie dotyczącym korzystania z Usługi Pośrednictwa w Kupnie.
- Operatorem Platformy Supercoinsy jest: NXPR Virtual Commerce LTD, Gladstonos, 83, 3032, Limassol, Cypr, z numerem identyfikacyjnym HE 459937 i numerem podatkowym 60177007V.
- Poprzez Platformę Supercoinsy Operator świadczy dla Kupujących usługę pośrednictwa w zakupie Produktów Elektronicznych od dostawcy, zwanego dalej: "Sprzedawcą" lub "Sprzedającym" ("Pośrednictwo w Kupnie").
- Niniejszy Regulamin określa zasady świadczenia usług Pośrednictwa w Kupnie.
- Operator reprezentuje Użytkownika Platformy ("Kupującego") przy zawieraniu i wykonywaniu oraz rozliczaniu umowy zakupu Produktu Elektronicznego ("Umowa Zakupu Produktu") pomiędzy tym Użytkownikiem jako kupującym oraz Sprzedawcą.
- Tym samym Platforma umożliwia Użytkownikowi Kupującemu zakup - poprzez pośrednictwo Operatora - Produktu Elektronicznego na całym świecie, to jest: przedmiotów wirtualnych, waluty wirtualnej w grach internetowych (dalej: "Gry"), w szczególności Coinsów (monet) do gry EA FC, usług boostingu, kluczy aktywacyjnych do gier internetowych i subskrypcji.
- Operator może reprezentować w przypadku jednej Umowy Zakupu Produktu Elektronicznego tylko jedną stronę tej umowy. Nie ma możliwości by Operator reprezentował jednocześnie kupującego i sprzedającego. Nie jest możliwe w zakresie jednej umowy równoczesne świadczenie usługi pośrednictwa w kupnie dla Użytkownika Kupującego oraz usługi pośrednictwa w sprzedaży dla sprzedającego.
- Stroną Umowy Zakupu Produktów są wyłącznie Kupujący i Sprzedający. Operator nie jest stroną Umowy Zakupu, działa on wyłącznie w imieniu, na rzecz i na rachunek Użytkownika Kupującego. Jest on uprawniony do zawierania Umów Zakupu Produktów ze Sprzedawcą, jak i do składania oświadczeń woli w imieniu i na rachunek Kupującego wobec Sprzedawcy i odbierania oświadczeń od Sprzedającego (w zakresie umowy zakupu Produktów), a także realizacji płatności poprzez odbiór ceny zakupu Produktu od Kupującego i przekazanie go na rachunek Sprzedającego lub innego wskazanego przez Sprzedającego podmiotu ("Pośrednictwo w Kupnie").
- Wszelkich czynności ze Sprzedającym Operator dokonuje wyłącznie w imieniu, na rzecz i na rachunek Kupującego, jako jego reprezentant.
- Wszelkie treści znajdujące się na Platformie Supercoinsy nie stanowią oferty.
- Płatności Ceny Zakupu Produktu na rzecz Sprzedającego dokonywane są wyłącznie za pośrednictwem Operatora. W tym celu Operator upoważniony jest do przyjmowania od Kupującego kwoty tytułem Ceny Zakupu za Produkt oraz przekazania ich na rachunek Sprzedającego lub innego wskazanego przez niego na podmiotu celem realizacji Umowy Zakupu Produktu. Kwotę zapłaconej Ceny Operatorem przekazuje Sprzedającemu, na zasadach ustalonych pomiędzy Kupującym a Operatorem.
- Produkty nie stanowią własności Operatora. Operator nie dokonuje Zakupu Produktu od Sprzedającego. Własność Produktu jest przenoszona bezpośrednio ze Sprzedającego na Kupującego.
- Wyłączną odpowiedzialność za wykonanie Umowy Zakupu Produktu ponosi Sprzedający. Jest on stroną wszelkich roszczeń Kupującego.
- W szczególności to Sprzedający zobowiązany jest do obsługi wszelkich reklamacji i zwrotów. Przy czym Kupujący może upoważnić Operatora do złożenia reklamacji oraz przeprowadzenia procedury reklamacyjnej, w szczególności dokonywania zwrotu Produktu, zgłoszenia wszelkich roszczeń, w tym dotyczących żądania wymiany Produktu na wolny od wad lub uzyskania zwrotu Ceny Zakupu oraz przyjęcia wolnego od Wad Produktu oraz przyjęcia w imieniu Kupującego zwrotu Ceny Zakupu od Sprzedającego i przekazania jej na rachunek Kupującego. Produkty wolne od wad dostarczone przez Sprzedającego w wykonaniu reklamacji nie stanowią własności Operatora.
- Operator nie jest importerem Produktów, nie jest zobowiązany do zapłaty cła i VAT od importu. Wszelkie obowiązki z tytułu zapłaty cła, VAT, podatków i wszelkich innych opłat związanych z zakupem Produktów obciążają tylko Kupującego. Operator nie ponosi odpowiedzialności za dług podatkowy czy celny ani nie ingeruje w jakikolwiek sposób, czy i kto oraz w jaki sposób płaci cło VAT i inne opłaty, nie ma też w tym zakresie żadnej wiedzy. Kupującemu nie przysługują tutaj wobec Operatora jakiekolwiek roszczenia związane z podatkami od zakupu lub sprzedaży Produktów.
- Operator nie jest obowiązany do wystawiania faktur VAT jak i jakichkolwiek dokumentów księgowych Kupującego ze względu na to, że nie jest on stroną Umowy Zakupu Produktu oraz działa w imieniu, na rachunek i na rzecz Kupującego jako jego reprezentant. Dokumenty te wystawia wyłącznie Sprzedający; Operator może je przekazać Kupującemu w imieniu Sprzedającego.
- Wszelkie prawa do treści znajdujących się na stronie internetowej Supercoinsy przysługują Operatorowi.
- O ile Sprzedający i Kupujący nie postanowili inaczej Umowa Zakupu Produktów zawierana jest według wzoru zawartego w Załączniku numer 2 - Modelowa Umowa Kupna-Sprzedaży Produktów.
- Transakcje Płatnicze dokonywane za pośrednictwem Operatora są wyłączone spod stosowania Dyrektywy PSD2 - Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego, zmieniająca dyrektywy 2002/65/WE, 2009/110/WE, 2013/36/UE i rozporządzenie (UE) nr 1093/2010 oraz uchylająca dyrektywę 2007/64/WE, albowiem zgodnie z art. 3 pkt b) nie ma ona zastosowania do transakcji płatniczych od płatnika do odbiorcy za pośrednictwem agenta handlowego upoważnionego - na podstawie umowy - do prowadzenia negocjacji lub zawierania transakcji sprzedaży lub zakupu towarów lub usług w imieniu wyłącznie płatnika lub wyłącznie odbiorcy. Operator jest agentem handlowym upoważnionym przez Kupującego - na podstawie umowy (niniejszego Regulaminu) do zawierania w imieniu Kupującego transakcji zakupu Produktów wyłącznie w imieniu Kupującego (dokonującego płatności, tj. płatnika), a Operator nie może jednocześnie reprezentować drugiej strony tej samej transakcji, tj. Sprzedającego.
§2 Płatność
- Kupujący dokonuje zapłaty Ceny w pełnej wysokości. Realizacja Zamówienia możliwa jest wyłącznie po zapłacie pełnej Ceny. W przypadku częściowej zapłaty Ceny, umowa zakupu Produktu nie podlega wykonaniu. W takim wypadku Kupujący obowiązany jest do zapłaty pełnej kwoty Ceny Produktu we wskazanym przez Operatora terminie, a po jego bezskutecznym upływie - Sprzedawca może odstąpić od Umowy Zakupu Produktu składając oświadczenie Operatorowi odbierającemu je w imieniu Kupującego. W takim wypadku kwota wpłacona tytułem częściowej zapłaty Ceny zostanie zwrócona Kupującemu.
- Płatności Ceny dokonywane są przez Kupujących w następującej walucie: EUR, USD, PLN, GBP, CZK
- Akceptowalne są następujące formy płatności:
- Cashbill;
- PayOp;
- NowPayments;
- kody PaySafeCard
- Coinbase;
- SC Points (wewnętrzny środek wymiany w serwisie)
- Datą zapłaty Ceny jest:
- w przypadku płatności poprzez przelew na rachunek bankowy - data uznania rachunku bankowego Operatora przelaną kwotę;
- w przypadku szybkich płatności - data uznania rachunku rozliczeniowego należącego do operatora płatności;
- Zamówienie jest przekazywane przez Operatora w imieniu Kupującego do Sprzedającego i po zapłacie Ceny Operator przekaże Sprzedającemu informację, że płatność została uregulowana i Sprzedawca będzie mógł rozpocząć realizację Zamówienia.
- Ponieważ płatność dokonana przez Kupującego za Produkty powinna zostać dokonana poprzez rachunek Operatora, Kupujący upoważnia Operatora do otrzymywania wpłat od Kupującego przeznaczonych dla Sprzedawcy i następnie przekazania ich Sprzedawcy lub innemu wskazanemu przez niego podmiotowi. Tym samym Operator jest upoważniony do otrzymywania wpłat Ceny od Kupujących przeznaczonych dla Sprzedawcy tytułem zapłaty Ceny przy użyciu kont bankowych oraz innych środków pozwalających do przyjmowania płatności (w tym również należących do Operatora).
- Operator nie ponosi odpowiedzialności za zaniedbania banku, operatorów płatności, agentów płatności czy operatorów komórkowych.
§3 Dostawa
- Operator zawiadamia Kupującego o przewidywanej dacie dostawy, zaznaczając, że jest to data przewidywana oraz podaje mu numer zamówienia.
- Produkt jest dostarczany przez Sprzedawcę bezpośrednio do Kupującego.
§4 Gwarancja, rękojmia
- Kupującemu przysługują roszczenia wobec Sprzedawcy z tytułu rękojmi, zgodnie z obowiązującymi przepisami ("roszczeniami reklamacyjne").
- Wyłączną odpowiedzialność za wykonanie Umowy Zakupu Produktów ponosi Sprzedawca. Jest on stroną wszelkich roszczeń Kupującego.
- Sprzedający może udzielić gwarancji na Produkt, na warunkach określonych w karcie gwarancyjnej lub innym dokumencie wysłanym wraz z Produktem. Realizacja uprawnień z gwarancji odbywa się na zasadach określonych w karcie/dokumencie. Kupujący obowiązany jest dostarczyć Produkt do Sprzedawcy na własny koszt.
- Stroną wszelkich roszczeń z tytułu gwarancji, rękojmi lub niezgodności Produktu z Umową jest Sprzedawca. Operator jedynie pośredniczy w kontaktach między Kupującym a Sprzedającym w zakresie rozpatrywania roszczenia.
- W przypadku, gdy Produkt nie został dostarczony do Kupującego lub też Produkt został dostarczony w stanie wadliwym, a roszczenia Kupującego są uzasadnione, Sprzedawca może zobowiązać się do ponownego dostarczenia wolnego od wad Produktu do Kupującego bez konieczności ponoszenia przez Kupującego jakichkolwiek opłat.
- W przypadku, gdy Kupujący, zgodnie z przepisami o zawieraniu umów na odległość, odstąpił od umowy w ustawowym terminie, a odstąpienie to było uzasadnione, Operator podejmie działania, aby Sprzedawca przyjął Produkt i zwrócił Kupującemu zapłaconą Cenę.
- Sprzedawca jest autorem i właścicielem opisów Produktów na stronie internetowej Supercoinsy. Treść tych opisów Produktów jest dostarczana przez Sprzedawcę Operatorowi i Operator nie ponosi za nie odpowiedzialności. W szczególności Operator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za gwarancje, oświadczenia, deklaracje i zapewnienia Sprzedawcy, że Produkt jest oryginalny i nadaje się do umówionego użytku (także w przypadku użycia jakiegokolwiek podobnego zwrotu).
§5 Reklamacje dotyczące Usługi Pośrednictwa w Kupnie
- Jeśli Kupujący uważa, że Usługa Pośrednictwa w Kupnie nie jest realizowana przez Operatora lub jest realizowana niezgodnie z postanowieniami Regulaminu, może złożyć reklamację za pomocą formularza kontaktowego. Reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko oraz adres e-mailowy Kupującego, opis stanu faktycznego oraz zgłaszanych zastrzeżeń pod rygorem wezwania przez Operatora do uzupełnienia reklamacji.
- Operator rozpatruje reklamację w ciągu 14 (czternastu dni) roboczych od dnia doręczenia reklamacji. Brak rozpatrzenia reklamacji w tym terminie nie oznacza uznania reklamacji przez Operatora. Informację o wyniku przeprowadzonego postępowania reklamacyjnego Operator przesyła Kupującemu na podany przez niego w reklamacji adres e-mail.
NOTA PRAWNA
Pamiętaj, że nie jesteśmy strona umów między Tobą a Sprzedawcą. Dokonujemy jedynie ściśle określonych w Regulaminie czynności, polegających na umożliwieniu Ci zawarcia, wykonania i rozliczenia umowy zakupu Produktu ze Sprzedawcą, działając jako Twój reprezentant. Nie odpowiadamy jednak za działania lub zaniechania Twoje lub Sprzedawcy i nie ponosimy względem Was jakiejkolwiek odpowiedzialności związanej z zawarciem, wykonaniem jak i rozliczeniem Umowy Zakupu Produktu. Wszelkie roszczenia i spory musicie rozwiązywać samodzielnie, bez naszego udziału. Odpowiadamy wyłącznie za prawidłowe świadczenie usługi pośrednictwa w kupnie. Nie ponosimy odpowiedzialności za terminowe dostarczenie Produktów przez Sprzedawcę, zgodność z Umową, wady fizyczne i prawne, zapłatę wszelkich świadczeń publicznoprawnych, podatków, cła, akcyzy, VAT-u itp., rozpatrywanie reklamacji, honorowanie uprawnień Kupujących przez Sprzedawcę. wszelkie skargi, zażalenia dotyczące zawarcia, wykonania lub rozliczenia Umowy Zakupu Produktów możemy mu przekazać. Nie udzielamy także żadnych porad prawnych lub podatkowych związanych z zawarciem, wykonaniem lub rozliczeniem Umowy.
O ile Sprzedający i Kupujący nie postanowili inaczej Umowa Zakupu Produktów zawierana jest według wzoru zawartego w Załączniku numer 2 - Modelowa Umowa Kupna-Sprzedaży Produktów.
Transakcje Płatnicze dokonywane za pośrednictwem Operatora są wyłączone spod stosowania Dyrektywy PSD2 - Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego, zmieniająca dyrektywy 2002/65/WE, 2009/110/WE, 2013/36/UE i rozporządzenie (UE) nr 1093/2010 oraz uchylająca dyrektywę 2007/64/WE, albowiem zgodnie z art. 3 pkt b) nie ma ona zastosowania do transakcji płatniczych od płatnika do odbiorcy za pośrednictwem agenta handlowego upoważnionego - na podstawie umowy - do prowadzenia negocjacji lub zawierania transakcji sprzedaży lub zakupu towarów lub usług w imieniu wyłącznie płatnika lub wyłącznie odbiorcy. Operator jest agentem handlowym upoważnionym przez Kupującego - na podstawie umowy (niniejszego Regulaminu) do zawierania w imieniu Kupującego transakcji zakupu Produktów wyłącznie w imieniu Kupującego (dokonującego płatności, tj. płatnika), a Operator nie może jednocześnie reprezentować drugiej strony tej samej transakcji, tj. Sprzedającego.
§6 [Kontakt z Operatorem]
- O ile Regulamin nie stanowi inaczej, kontakt Kupującego z Operatorem odbywa się:
- Drogą elektroniczną – przez pocztę elektroniczną na adres e-mail: [email protected];
- poprzez profil facebook o nazwie: SuperCoinsy
W każdym wypadku w dni robocze od godz. 8 do godz. 23. Przez dni robocze uważa się dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy według kalendarza cypryjskiego.
- Wszelkie znaki firmowe, nazwy firmowe oraz znaki towarowe należą do ich prawnych właścicieli, a Operator używa ich tylko w celach informacyjnych.
- Zabrania się, aby Kupujący naruszał dobra osobiste Operatora, w szczególności poprzez udostępnianie informacji, wiadomości czy komentarzy przy użyciu urządzeń elektronicznych na stronach internetowych, forach i mediach społecznościowych: Facebook.com, Twitter.com etc.
§7 Warunki korzystania
- Rejestrując się na Platformie, akceptujesz niniejszy Regulamin, jednocześnie wyrażając zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, potrzebnych do poprawnego działania Platformy, w szczególności w celu możliwości skorzystania z usługi Pośrednictwa w Kupnie w potrzebnym zakresie.
- Zasady przetwarzania Twoich danych osobowych zawarte są w naszej Polityce Prywatności, która jest dostępna pod adresem: https://supercoinsy.pl/artykul/polityka-prywatnosci-1
- Dodatkowo, rejestrując się na Platformie, możesz wyrazić zgodę na otrzymywanie na swój adres e-mail oraz numer telefonu (jeśli nam taki udostępniłeś) materiałów promocyjnych lub reklam od Platformy, naszych partnerów i wspólników, również newslettera o promocjach i naszych nowych produktów.
§8 [Przestrzeganie zasad Gier]
- Kupujący, nabywając Produkt Elektroniczny zobowiązuje się do wykonania umowy Zakupu Produktu, jak również użycia Produktu w Grze, co oznacza, że jest to zgodne z zasadami Gry lub zgoda została udzielona przez właściciela Gry lub osobę do tego upoważnioną. W innym wypadku Kupujący zobowiązany jest do natychmiastowego zrezygnowania z Umowy Zakupu Produktów, a jeśli jest on już po etapie zawarcia Umowy Zakupu Produktów, nie powinien zawierać kolejnych Umów.
- To Kupujący jest wyłącznie zobowiązany do przestrzegania warunków Gry.
- Operator nie jest zobowiązany do weryfikowania czy Kupujący przestrzega zasad Gry.
- Jeśli Kupujący nie będzie przestrzegał zasad Gry lub złamie zasady zawarta w ust. 1-3, Operator nie ponosi odpowiedzialności wobec Kupującego,i wydawcy jak i właściciela Gry.
§9 [Prawa autorskie do Platformy]
- Wszystkie prawa autorskie, prawa własności intelektualnej, prawa do własności przemysłowej czy inne prawa należące do Platformy, jego część, kodu źródłowego jak również prawo do posiadania kopii Platformy należy do Operatora.
- Zgodnie z regulaminem Kupujący nie nabywa innych praw do Platformy niż te udzielone mu przez tenże Regulamin.
- Kupujący jest zobowiązany do przestrzegania zasad zawartych w ust. 1.
- W szczególności zabrania się Kupującemu:
- utrwalania i odtwarzania Platformy - tworzenia kopii Platformy wykorzystując takie techniki jak druk, reprografia, dysk magnetyczny i techniki cyfrowe;
- handlowania na oryginalnym Platformie lub jego kopiach, gdzie został osadzony - dystrybucyjnie, bezpłatnym wypożyczeniu, wypożyczeniu oryginału lub jego kopii;
- rozpowszechniania Platformy w inny sposób niż ten przedstawiony w punkcie b) tj. publicznych wystąpień, wystaw, prezentacji, komunikacji, nadawania i odtwarzania, jak również publikowania Platformy w programie dostępnym publicznie dla wszystkich osób, które wyraziły na to wolę;
- wprowadzania zmian w kodzie źródłowym Platformy;
- stałego lub tymczasowego powielenia Platformy w całości lub częściowo, w każdej formie;
- tłumaczenia, przystosowywania, przemiany lub innej modyfikacji Platformy;
- zaburzania działania Platformy, jak również ingerowania w jej działanie;
- usuwania lub omijania zabezpieczeń Platformy przeciw powielaniu lub rozpowszechnianiu Platformy;
- usuwania lub modyfikacji bez upoważnienia informacji dotyczących praw autorskich i ich właściciela.
- Każde naruszenie praw autorskich Platformy spotka się z reakcją Operatora. Operator oznajmia, że w przypadku udzielania pozwolenia do używania Platformy przez inną stronę internetową, minimalne wynagrodzenie za licencję wynosi 50 000 (pięćdziesiąt tysięcy) euro za rok oraz 50 (pięćdziesiąt) procent przychodu wygenerowanego przez tę inną stronę internetową z prowadzenia Platformy. Opłaty te są opłatami minimalnymi. W przypadku naruszenia praw autorskich Platformy, Operator może żądać rekompensaty za szkody spowodowane przez to naruszenie w oparciu o ogólne reguły lub poprzez zapłacenie trzykrotności wysokości wynagrodzenia, które należy się za przyznanie zgody na korzystanie z Platformy.
§10 [Wymagania techniczne potrzebne do korzystania z Platformy]
- Korzystanie z Platformy wymaga:
- stałego dostępu do Internetu;
- prawidłowo skonfigurowanej przeglądarki internetowej obsługujących pliki Cookies - Microsoft Internet Explorer w wersji ni starszej niż 7.0 lub Mozilla Firefox w wersji nie starszej niż 2.0;
- włączone funkcje Java Script oraz Pliki Cookies;
- aktywnej i prawidłowo skonfigurowanej skrzynki e-mail;
- prędkości łącza nie niższej niż 512 KB;
- Operator nie jest obowiązany do szkolenia Kupującego z korzystania z Platformy. Kupujący jest zobowiązany zrobić to samodzielnie, korzystając z zakładki "POMOC".. Zawarte tam informacje nie są częścią regulaminu, a są jedynie instrukcjami, jak korzystać z Platformy.
- Kupujący jest świadomy, że korzystanie z dodatkowego oprogramowania, jak AdblockPlus lub Flashblock może spowodować problemy z prawidłowym działaniem lub całkowicie je zakłócić.
§11 [Odpowiedzialność Operatora]
- Operator nie jest odpowiedzialny za jakiegokolwiek działanie lub zaniechanie Kupującego korzystającego z Platformy.
- Operator nie jest zobowiązany, by sprawdzić, czy działanie lub zaniechanie dokonane przez Kupującego jest zgodne z prawem.
- Kupujący jest w pełni odpowiedzialności za swoje działania i pomyłki podczas korzystania z Platformy.
- O ile Regulamin nie stanowi inaczej, Operator jest zobowiązany do naprawienia szkody wobec Kupującego, która wynikała z ograniczonego dostępu lub braku dostępu, ale tylko jeśli była to umyślna wina Operatora. To Kupujący jest zobowiązany do dostarczenia dowodów, które to potwierdzają.
- Odpowiedzialność Operatora wobec Kupującego powinna pokrywać tylko faktyczną szkodę i nie pokrywa utraty zysku (lucrum cessans) i jest ograniczona do sumy 100 (stu) euro.
- W maksymalnym zakresie dozwolonym przez prawo, Operator nie jest odpowiedzialny za żadne działania i szkody wynikające z:
- niedostosowania się przez Kupującego do wymagań technicznych potrzebnych do korzystania z systemu IT używanego przez Operatora;
- braku możliwości korzystania z Platformy z powodu niebędącego w zasięgu Operatora;
- siły wyższej, wojen, ataku terrorystycznego, pożaru i powodzi w serwerowni, ataku hakerskiego, awarii, powodów zależnych od dostawcy usług internetowych, uszkodzenia lub błędu systemu lub urządzenia Kupującego, błędu w serwerowni, powodów zależnych od osób trzecich (dostawcy usług telekomunikacyjnych, hostingowych, banku, poczty, kuriera, poczty e-mail, zarządcy domeny i podobnych usług, operatora płatności);
- niedozwolonego korzystania z Platformy przez Kupującego lub inną osobę;
- szkodliwego lub łamiącego prawo zachowania lub zaniedbania użytkownika Internetu;
- z powodu oprogramowania innego niż Platforma (np. Microsoft Windows);
- odrzucenia wiadomości e-mail przez serwery inne niż serwery Platformy np. z powodów filtrów, blokad lub błędu tychże systemów;
- w innych wypadkach opisanych w tym Regulaminie;
- wirusów i trojanów.
- Operator nie jest odpowiedzialny za oznaczenie swoich wiadomości lub wiadomości Kupującego jako spam przez serwery e-mail, z których korzysta Kupujący lub Operator.
- Operator ma prawo zarządzać przerwę techniczną w funkcjonowaniu Platformy. W takim wypadku Operator informuje Kupującego wiadomością, chyba że przerwa ta była niespodziewana lub nagła.
- Operator ma prawo ograniczyć czasowo niektóre funkcje Platformy, sprawić by były one aktywne tylko w niektórych godzinach lub wprowadzić ograniczenia co do nich, jeśli brak limitu mógłby ograniczyć stabilność Platformy. Operator jest odpowiedzialny za konsekwencje wyżej wymienionych działań.
- Operator nie jest odpowiedzialny za szkody poniesione przez Kupującego wynikające z korzystania z niezabezpieczonego komputera lub niepoprawnie działającego oprogramowania antywirusowego. W szczególności za włamania do: systemu użytego przez Kupującego, jego poczty e-mail, hasła, nazwy użytkownika dokonanego przez osobę trzecią lub wirusa na komputerze Kupującego.
§12 Przekazanie Platformy
Operator ma prawo przenieść prawa i obowiązki zawarte w Regulaminie do osób trzecich, jak również wyznaczyć zadania dotyczące tych praw i obowiązków do osób trzecich. Może w szczególności sprzedać, darować, wypożyczyć lub założyć przedsiębiorstwo. Operator ma także prawo do zmiany koncepcji biznesowej lub prawnej Platformy. Operator informuje o takich zamiarach Kupującego komunikatem. W takim wypadku warunki zmiany Regulaminu powinny zostać wypełnione.
§13 Postanowienia końcowe
- Załączniki do tego Regulaminu stanowią jego nieodłączną część. Są to:
- Załącznik nr 1 - Polityka Prywatności
- Załącznik nr 2 - Modelowa Umowa Kupna-Sprzedaży Produktów.
- Regulamin jest dostępny za darmo dla każdego Kupującego pod adresem: https://supercoinsy.pl/article/regulaminw takiej formie, by Kupujący, przed korzystaniem z Platformy lub w momencie rozpoczęcia korzystania z niego, był w stanie otrzymać, przywrócić i zachować (wykluczając sytuacje nadzwyczajne) treść Regulaminu, korzystając z systemu IT, którego używa. W razie wątpliwości co do znaczenia warunków Regulaminu, możesz skontaktować się z Operatorem.
- Operator ma prawo zmienić Regulamin w każdym czasie. O planowanej zmianie Regulaminu Operator informuje na stronie internetowej Platformy, na 7 dni przed dniem wprowadzenia zmian w życie ("Dzień Aktualizacji") umożliwiając także Kupującym odwiedzającym stronę zapoznanie się ze zmienioną treścią Regulaminu.
- Przy pierwszym zalogowaniu się przez Kupującego do Platformy, mającym miejsce od 7 dnia przed Dniem Aktualizacji, będzie on wyświetlany Komunikat zawierający informacje, o której mowa wyżej oraz także zapoznanie się ze zmienioną treścią Regulaminu oraz umożliwiający akceptację zmian albo odmowę akceptacji, co równoznaczne jest z rozwiązaniem przez Kupującego Umowy o korzystanie z Platformy, przy czym:
- jeżeli pierwsze zalogowanie następuje do Dnia Aktualizacji włącznie - rozwiązanie Umowy następuje z Dniem Aktualizacji;
- jeżeli pierwsze zalogowanie następuje po Dniu Aktualizacji - rozwiązanie Umowy następuje z chwilą odmowy akceptacji.
- Regulamin w zmienionej wersji ma zastosowanie do czynności Kupującego i Operatora, w szczególności do Usługi Pośrednictwa w Kupnie i ich skutków (w zakresie stosunków prawnych z tym Kupującym), dokonanych:
- jeżeli pierwsze zalogowanie następuje do Dnia Aktualizacji włącznie - od Dnia Aktualizacji;
- jeżeli pierwsze zalogowanie następuje po Dniu Aktualizacji - od dnia akceptacji zmian przez danego Kupującego.
- Do czynności Operatora i Kupującego, w szczególności Usługi Pośrednictwa w Kupnie i ich skutków dokonanych przed odpowiednio Dniem Aktualizacji/dniem akceptacji zmian przez danego Kupującego, zastosowanie mają przepisy poprzedniej wersji Regulaminu.
- Prawo określające zasady korzystania z Platformy, Usługi Pośrednictwa w Kupnie oraz wszelkich relacji prawnych między Kupującym a Operatorem to prawo właściwe dla siedziby Operatora, tj. Republiki Cypru.
- Wszystkie spory między Kupującym a Operatorem wynikające z korzystania z Platformy jak i Pośrednictwa w Kupnie powinny zostać rozwiązane przez Sąd na Cyprze właściwy dla siedziby Sprzedawcy.
- Regulamin w obecnej wersji ma zastosowanie do czynności Operatora i Kupującego, w szczególności do Usług Pośrednictwa w Kupnie jak i ich skutków dokonanych od dnia: 01.07.2025.
Modelowa Umowa Kupna-Sprzedaży Produktów zawarta w trybie Usługi Pośrednictwa w Kupnie
§1. Postanowienia ogólne
- Niniejsza Umowa Kupna-Sprzedaży Produktów zawierana jest pomiędzy Kupującym - reprezentowanym przez: NXPR Virtual Commerce LTD, Gladstonos, 83, 3032, Limassol, Cypr, z numerem identyfikacyjnym HE 459937 i numerem podatkowym 60177007V zwanym dalej: "Operatorem" będącym Operatorem Platformy Supercoinsy.com i Supercoinsy.pl tj. platformy pośrednictwa w usługach kupna i sprzedaży Produktów Elektronicznych w trybie usługi Pośrednictwa w Kupnie świadczonej przez Operatora, a Sprzedającym, poprzez platformę Supercoinsy (dalej: "Platforma").
- Przedmiotem Umowy jest wskazany w ogłoszeniu Sprzedawcy Produkt Elektroniczny ("Produkt Elektroniczny"), to jest: przedmiot wirtualny, waluta wirtualna w grze internetowej (dalej: "Gra"), w szczególności Coinsy (monety) do gry EA FC, usługa boostingu, klucze aktywacyjne do gier internetowych i subskrypcje.
- Operator może reprezentować w przypadku jednej Umowy Kupna-Sprzedaży Produktu Elektronicznego tylko jedną stronę tej umowy. Nie ma możliwości by Operator reprezentował jednocześnie kupującego i sprzedającego. Nie jest możliwe w zakresie jednej umowy równoczesne świadczenie usługi pośrednictwa w kupnie dla Użytkownika Kupującego oraz usługi pośrednictwa w sprzedaży dla sprzedającego.
- Stroną Umowy Kupna-Sprzedaży Produktów są wyłącznie Kupujący i Sprzedający. Operator nie jest stroną Umowy Kupna-Sprzedaży działa on wyłącznie w imieniu, na rzecz i na rachunek Użytkownika Kupującego. Jest on uprawniony do zawierania Umów Kupna-Sprzedaży Produktów ze Sprzedawcą, jak i do składania oświadczeń woli w imieniu i na rachunek Kupującego wobec Sprzedawcy i odbierania oświadczeń od Sprzedającego (w zakresie umowy Kupna-Spredaży Produktów), a także realizacji płatności poprzez odbiór ceny zakupu Produktu od Kupującego i przekazanie jej na rachunek Sprzedającego lub innego wskazanego przez Sprzedającego podmiotu ("Pośrednictwo w Kupnie").
- Wszelkich czynności ze Sprzedającym Operator dokonuje wyłącznie w imieniu, na rzecz i na rachunek Kupującego, jako jego reprezentant.
- Cena Zakupu Produktu zostanie zapłacona przez Kupującego wyłącznie za pośrednictwem Operatora. W tym celu Operator upoważniony jest do przyjmowania od Kupującego kwoty tytułem Ceny Zakupu za Produkt oraz przekazania jej na rachunek Sprzedającego lub innego wskazanego przez niego na podmiotu celem realizacji Umowy Kupna-Sprzedaży Produktu.
- Sprzedający obowiązany jest do przeniesienia własności Produktu bezpośrednio na Kupującego.
- Sprzedający zobowiązany jest do obsługi wszelkich reklamacji i zwrotów. Przy czym Kupujący może upoważnić Operatora do złożenia reklamacji oraz przeprowadzenia procedury reklamacyjnej, w szczególności dokonywania zwrotu Produktu, zgłoszenia wszelkich roszczeń, w tym dotyczących żądania wymiany Produktu na wolny od wad lub uzyskania zwrotu Ceny oraz przyjęcia wolnego od Wad Produktu oraz przyjęcia w imieniu Kupującego zwrotu Ceny od Sprzedającego i przekazania jej na rachunek Kupującego. Produkty wolne od wad dostarczone przez Sprzedającego w wykonaniu reklamacji nie stanowią własności Operatora.
- Wyłącznie Sprzedawca jest zobowiązany do zapłaty wszelkich należności publicznoprawnych związanych ze sprzedażą Produktów elektronicznych, a Operator nie ponosi za to odpowiedzialności.
- Wyłącznie Sprzedawca jest obowiązany do wystawiania faktur VAT lub innych dokumentów księgowych Kupującemu dokumentujących Umowę Kupna-Sprzedaży Produktu.
§2 Płatność Ceny
- Kupujący dokonuje zapłaty Ceny w pełnej wysokości. Realizacja Zamówienia możliwa jest wyłącznie po zapłacie pełnej Ceny. W przypadku częściowej zapłaty Ceny, umowa zakupu Produktu nie podlega wykonaniu. W takim wypadku Kupujący obowiązany jest do zapłaty pełnej kwoty Ceny Produktu we wskazanym terminie, a po jego bezskutecznym upływie - Sprzedawca może odstąpić od Umowy Zakupu Produktu składając oświadczenie Kupującemu. W takim wypadku kwota wpłacona tytułem częściowej zapłaty Ceny zostanie zwrócona Kupującemu.
- Płatności Ceny dokonywane są przez Kupujących w następującej walucie: EUR, USD, PLN, GBP, CZK
- Akceptowalne są następujące formy płatności:
- Cashbill;
- PayOp;
- NowPayments;
- kody PaySafeCard
- Coinbase;
- SC Points (wewnętrzny środek wymiany w serwisie)
- Datą zapłaty Ceny jest:
- w przypadku płatności poprzez przelew na rachunek bankowy - data uznania rachunku bankowego Operatora przelaną kwotę;
- w przypadku szybkich płatności - data uznania rachunku rozliczeniowego należącego do operatora płatności;
- Zamówienie jest przekazywane przez Operatora w imieniu Kupującego do Sprzedającego i po zapłacie Ceny Operator przekaże Sprzedającemu informację, że płatność została uregulowana i Sprzedawca będzie mógł rozpocząć realizację Zamówienia.
- Ponieważ płatność dokonana przez Kupującego za Produkty powinna zostać dokonana poprzez rachunek Operatora, Kupujący upoważnia Operatora do otrzymywania wpłat od Kupującego przeznaczonych dla Sprzedawcy i następnie przekazania ich Sprzedawcy lub innemu wskazanemu przez niego podmiotowi. Tym samym Operator jest upoważniony do otrzymywania wpłat Ceny od Kupujących przeznaczonych dla Sprzedawcy tytułem zapłaty Ceny przy użyciu kont bankowych oraz innych środków pozwalających do przyjmowania płatności (w tym również należących do Operatora).
- Operator nie ponosi odpowiedzialności za zaniedbania banku, operatorów płatności, agentów płatności czy operatorów komórkowych.
§3 Przestrzeganie zasad Gier
- Kupujący, nabywając Produkty, zobowiązuje się do wykonania Umowy kupna-sprzedaży jak również użycia Produktu w Grze, co oznacza, że jest to zgodne z zasadami Gry lub zgoda została udzielona przez właściciela Gry lub osobę do tego upoważnioną. W innym wypadku, Kupujący jest zobowiązany do natychmiastowej rezygnacji z zawierania Umowy Kupna-Sprzedaży, a jeśli jest zawarł już takie Umowy, nie powinien zawierać kolejnych.
- Sprzedawca zastrzega sobie prawo, by Produkty nie były dostępne dla Kupujących, którzy korzystają z Produktów niezgodnie z zasadami Gry.
- To Kupujący jest wyłącznie zobowiązany do przestrzegania warunków zwartych w paragrafie 1 i 2.
- Sprzedawca nie jest zobowiązany do weryfikowania, czy Kupujący przestrzega zasad Gry.
- Jeśli Kupujący nie będzie przestrzegał zasad Gry lub złamie zasady zawarte w paragrafie 1 lub 2, Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności wobec Kupującego, wydawcy jak i właściciela Gry.
§4 [Szczegółowe zasady dotyczące Produktów]
- Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za uniemożliwienie dostępu, zablokowanie czy wyczyszczenie (wyzerowanie) konta lub kont, na które została zakupiona wirtualna waluta, w szczególności Coinsów do gry EA EC zakupionych w Sklepie. Takie zażalenia Kupujący powinien składać do właściciela Gry lub jej wydawcy. Kupującemu nie przysługuje żadna rekompensata. Sprzedawca nie zwraca pieniędzy, nawet jeśli Produkt nie może być użyty przez Kupującego, w szczególności ze względu na złamanie zasad Gry lub błąd właściciela Gry lub jej wydawcy.
- Kupujący jest świadom, że zakup Produktów może wiązać się z otrzymywaniem ostrzeżenia od właściciela Gry lub jej wydawcy, wyczyszczeniem konta Kupującego lub jego zawieszeniem, zablokowaniem dostępu do jego Konta, za co Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności.
- Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za błąd właściciela Gry lub jej wydawcy, w szczególności za możliwe wygaśnięcie konta lub jego zawieszenie spowodowane korzystaniem z nielegalnie zdobytych przedmiotów.
- Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za nadmierne używanie Produktów przez Kupującego.
§5 [Zamówienia i dostawa]
- Sprzedawca zawiadamia Kupującego za pośrednictwem Operatora o przewidywanej dacie dostawy, zaznaczając, że jest to data przewidywana oraz podaje mu numer zamówienia.
- Produkt jest dostarczany przez Sprzedawcę bezpośrednio do Kupującego.
- Zamówienia są realizowane w ciągu czasu podanego podczas składania zamówienia. Jeżeli dostawa Produktu zajmuje więcej czasu niż to było podane, Kupujący ma prawo do zwrotu pieniędzy, ale tylko jeśli Produkt nadal nie został dostarczony.
- Sprzedający nie bierze odpowiedzialności za opóźnienia wynikające z działania lub zaniechania innego niż jego umyślna wina, takie jak opóźnienia po stronie banku, operatorów płatności, operatorów komórkowych, błędów, niepoprawnego działania, bugów serwera lub platform.
- Zamówienie może być zrealizowane tylko, jeśli Kupujący zapłacił pełną kwotę.
- Sprzedawca zastrzega sobie prawo do niewykonania zamówienia Kupującego i zwrotu pieniędzy w przypadku nagłej zmiany sytuacji, której nie dało się przewidzieć. W takim wypadku Sprzedawca dokonuje zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni od momentu poinformowania Kupującego o braku możliwości wykonania zamówienia.
- Sprzedawca nie bierze odpowiedzialności za błędy Kupującego w momencie wykonywania płatności. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, Kupujący obowiązany jest skontaktować się z operatorem płatności.
- Sprzedawca ma prawo do przeprowadzania promocji i udzielania rabatów. Zasady przeprowadzania promocji i udzielania rabatów mogą być zmieniane za każdym razem i powinny zależeć tylko od Sprzedawcy.
- Sprzedawca zastrzega sobie prawo, by w celu przeprowadzenia umowy kupna-sprzedaży sprawdzić tożsamość KupującegoW celu weryfikacji, Sprzedający ma prawo żądać od Kupującego dokumentu lub informacji potwierdzającej tożsamość KupującegoMa prawo odmówić mu dopełnienia umów, bez podawania przyczyny, szczególnie gdy weryfikacja nie została zakończona pozytywnie.
- Sprzedawca nie bierze odpowiedzialności za błędy, bugi, nieodpowiednie działanie Produktów, na które nie ma wpływu. W przypadku niepoprawnego działania lub błędu serwerów EA lub operatorów płatności, wysyłka Produktu może się wydłużyć.
§6 [Wyłączenie prawa do odstąpienia od Umowy]
- Ze względu na charakter sprzedawanych przedmiotów, to jest przedmioty wirtualne, waluty wirtualne w grach internetowych, w szczególności Coinsy (monety) do gry EA i EC, klucze aktywacyjne do gier i subskrypcji internetowych (produkty) po zakupie Produktu nie ma możliwości jego zwrotu, chyba że jest on wadliwy, o czym niżej.
- Zasada niniejsza dotyczy również sprzedaży na terytorium Unii Europejskiej w krajach, w których wdrożona została Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE z dnia 25.10.2011 r. w sprawie praw konsumentów, zmieniająca dyrektywę Rady 93/13/EWG i dyrektywę 1999/44/WE Parlamentu Europejskiego i Rady oraz uchylająca dyrektywę Rady 85/577/EWG i dyrektywę 97/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady.
- Zgodnie z art. 16 Dyrektywy: Państwa Członkowskie mogą nie przewidzieć prawa do odstąpienia od umowy określonego w art. 9-15 w odniesieniu do umów zawieranych na odległość i umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa w następujących przypadkach:
m) dostarczania treści cyfrowych, które nie są dostarczane na trwałym nośniku, jeśli spełnienie świadczenia rozpoczęło się za uprzednią wyraźną zgodą konsumenta i po przyjęciu przez niego do wiadomości utraty w ten sposób przysługującego mu prawa do odstąpienia od umowy.
- Konsument, przebywający na terytorium UE lub będący obywatelem lub rezydentem kraju UE kupując Produkt wyraża zgodę na spełnienie świadczenia - dostarczenie treści cyfrowej i przyjmuje do wiadomości utratę w ten sposób przysługującego mu prawa do odstąpienia od umowy w rozumieniu art. 16 pkt m) Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE z dnia 25 października 2011 r. w sprawie praw konsumentów.
§7 [Odpowiedzialność Sprzedawcy]
- Sprzedawca nie jest odpowiedzialny za jakiekolwiek działanie lub zaniedbanie Kupującego korzystającego z Platformy.
- Sprzedawca nie jest zobowiązany, by sprawdzić czy działanie lub zaniedbanie dokonane przez Kupującego jest zgodne z prawem.
- Kupujący jest w pełni odpowiedzialności za swoje działania i pomyłki podczas korzystania z Platformy.
- Odpowiedzialność Sprzedawcy wobec Kupującego powinna pokrywać tylko faktyczną szkodę i nie pokrywa utraty zysku (lucrum cessans) i jest ograniczona do sumy wartości Produktu oraz dodatkowej kwoty 100 (sto) euro.
- W maksymalnym zakresie dozwolonym przez prawo, Sprzedawca nie jest odpowiedzialny za żadne działania i szkody wynikające z:
- Niedostosowania się przez Kupującego do wymagań technicznych potrzebnych do korzystania z systemu IT używanego przez Sprzedawcę lub Operatora;
- Braku możliwości korzystania z Platformy przez Kupującego;
- Siły wyższej, wojen, ataku terrorystycznego, pożaru i powodzi w serwerowni, ataku hackerskiego, awarii, powodów zależnych od dostawcy usług Internetowych, uszkodzenia lub błędu system lub urządzenia Kupującego, błędu w serwerowni, powodów zależnych od osób (dostawcy usług telekomunikacyjnych, hostingowych, banku, poczty, kuriera, e-mail, zarządcy domeny i podobnych usług, operatora płatności);
- Niedozwolonego korzystania z Platformy przez Kupującego lub inną osobę;
- Szkodliwego lub łamiącego prawo zachowania lub zaniedbania użytkownika Internetu.
- Z powodu oprogramowania;
- Odrzucenia wiadomości e-mail przez serwery np. z powodu filtrów, blokad lub błędu tychże systemów.
- W innych wypadkach opisanych w tej Umowie;
- Wirusów i Trojanów;
- Sprzedawca nie jest odpowiedzialny za oznaczenie swoich wiadomości lub wiadomości Kupującego jako spam przez serwery e-mail, z których korzysta Kupujący albo Sprzedawca.
- Sprzedawca nie jest odpowiedzialny za szkody poniesione przez Kupującego wynikające z korzystania z niezabezpieczonego komputera lub niepoprawnie działającego oprogramowania antywirusowego. W szczególności za włamania do: systemu użytego przez Kupującego, jego poczty e-mail, hasła, nazwy użytkownika; dokonanego przez osobę trzecią lub wirusa na komputerze Kupującego.
§8 [Reklamacje]
- Kupującemu przysługują roszczenia wobec Sprzedawcy z tytułu rękojmi, zgodnie z obowiązującymi przepisami ("roszczenia reklamacyjne").
- Wyłączną odpowiedzialność za wykonanie Umowy Kupna-Sprzedaży Produktów ponosi Sprzedawca. Jest on strona wszelkich roszczeń Kupującego.
- Sprzedający może udzielić gwarancji na Produkt, na warunkach określonych w karcie gwarancyjnej lub innym dokumencie wysłanym wraz z Produktem. Realizacja uprawnień z gwarancji odbywa się na zasadach określonych w karcie/dokumencie. Kupujący obowiązany jest dostarczyć Produkt do Sprzedawcy na własny koszt.
- Sprzedawca jest autorem i właścicielem opisów Produktów na stronie internetowej Supercoinsy. Treść tych opisów Produktów jest dostarczana przez Sprzedawcę Operatorowi i Operator nie ponosi za nie odpowiedzialności. W szczególności Operator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za gwarancje, oświadczenia, deklaracje i zapewnienia Sprzedawcy, że Produkt jest oryginalny i nadaje się do umówionego użytku (także w przypadku użycia jakiegokolwiek podobnego zwrotu).
- Kupujący ma prawo złożenia reklamacji na piśmie na adres siedziby Sprzedawcy lub emailowo na wskazany na stronie adres e-mail Sprzedawcy, lub poprzez dostępny na Platformie formularz kontaktowy, w tym także za pośrednictwem Operatora, jeżeli:
- Produkt nie został dostarczony lub też
- Produkt jest wadliwy.
- Reklamacja winna zawierać imię i nazwisko lub nazwę Kupującego, jego adres e-mail, dokładny opis sytuacji i zgłaszane przez Kupującego roszczenia. Jeżeli reklamacja nie zawiera wszystkich wymaganych danych, Sprzedawca wezwie Kupującego do ich uzupełnienia pod rygorem pozostawienia reklamacji bez rozpoznania.
- Jeżeli Produkt nie został dostarczony, Sprzedawca podejmie wszelkie próby niezwłocznego dostarczenia Produktu, a jeżeli nie ma takiej możliwości, Kupujący otrzymuje zwrot zapłaconej Ceny.
- Jeżeli Produkt jest wadliwy, Sprzedawca wymieni Produkt na nowy wolny od wad, chyba że Produkt jest niedostępny, wówczas Kupujący otrzymuje zwrot zapłaconej Ceny. Jeżeli ponownie dostarczony Produkt jest wadliwy, Kupujący może wedle swojego wyboru żądać ponownego dostarczenia niewadliwego Produktu lub zwrotu zapłaconej Ceny.
- Sprzedawca powinien rozpatrzyć reklamację w ciągu 14 (czternastu dni) roboczych od dnia otrzymania poprawnej reklamacji, zawierającej wszystkie wymagane dane. Brak odpowiedzi w tym czasie nie oznacza, że reklamacja została zaakceptowana przez Sprzedawcę. O decyzji Sprzedawca informuje Kupującego. Termin rozpatrywania Reklamacji może ulec przedłużeniu, w szczególności ze względu np. na konieczność wnikliwej analizy podstaw reklamacyjnych.
- Sprzedawca może dokonać sprawdzenia nabytego przez Kupującego Produktu pod kątem jego ewentualnej wadliwości. W szczególności dotyczy to sytuacji, jeśli Kupujący podnosi, że zakupiony klucz aktywacyjny był już wcześniej aktywowany lub też dotyczy innego programu lub innej wersji programu niż wskazana przez Sprzedawcę. Sprzedawca może także uzależnić uznanie Reklamacji od podpisania przez Kupującego oświadczenia i wysłania go w formie pisemnej lub skanu o treści:
„Świadom odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań i odpowiedzialności przed prawem, oświadczam, że wszystkie podane przeze mnie w Reklamacji oznaczonej numerem…………. okoliczności, w szczególności dotyczące wadliwości Produktu o nazwie ………….. są prawdziwe i rzetelne, w szczególności wady Produktu nie powstały z przyczyn leżących po mojej stronie”
§9 [Postanowienia końcowe]
- Umowa Kupna-Sprzedaży zawierana jest poprzez Platformę.
- Zmiana Umowy Kupna-Sprzedaży może nastąpić także poprzez Platformę.
- Umowa Kupna-Sprzedaży podlega prawu właściwemu dla siedziby lub miejsca zamieszkania Sprzedawcy.
- Wszelkie spory z umowy Kupna-Sprzedaży rozpatruje sąd właściwy dla siedziby lub miejsca zamieszkania Sprzedawcy.
- W przypadku gdy Sprzedający jest przedsiębiorcą, a Kupujący jest osobą fizyczną z terytorium UE, która zakupu dokonuje bez związku z działalnością gospodarczą i nie w celu zawodowym (tj. jest konsumentem), postanowienia niniejszej Umowy nie uchybiają bezwzględnie obowiązującym przepisom o ochronie konsumenta. Jeśli jakikolwiek przepis Umowy jest sprzeczny z bezwzględnie obowiązującymi przepisami o ochronie konsumentów, przepis ten nie wiąże konsumenta, a w jego miejsce stosować należy najbliższe temu przepisowi przepisy prawa powszechnie obowiązującego.
- Niniejsza Modelowa Umowa Kupna-Sprzedaży Produktu ma zastosowanie do umów zawartych od dnia: 01.07.2025