FIFA 23: CO TO JEST POTM?

 

W piłce nożnej tak jak we wszystkim innym są gorsi, lepsi i najlepsi. Każdego miesiąca spośród kilku najlepszych piłkarzy danych kolejek jest wybierany ten jeden najlepszy z najlepszych. Taki gwiazdor zostaje wtedy piłkarzem miesiąca, czyli POTM i trafia jako grywalna karta do gry. 

Ale właściwie na jakich zasadach wybierany jest piłkarz miesiąca? Czym taki POTM różni się od podstawowej wersji karty? Jak zdobyć danego Piłkarza Miesiąca w FIFIE 23? Czytaj dalej, a na pewno dowiesz się wszystkiego na ten temat.

 

JAK DZIAŁA POTM?

Piłkarz Miesiąca (POTM) to nagroda, która jest przyznawana najlepszym zawodnikom w różnych ligach na całym świecie i w serii gier FIFA nie jest inaczej. 

Na początku każdego miesiąca, w wybranych ligach (tj. Premier League, Bundesliga, Serie A, La Liga, Ligue 1, Eredivisie), kilku najlepszych zawodników z poprzedniego miesiąca jest nominowanych do specjalnej nagrody dla Piłkarza Miesiąca, a zwycięzca jest wybierany po części przez społeczność FIFA. Głosowanie odbywa się na stronie EA Sports pod tym linkiem tutaj: FIFA 23 Głosuj na Piłkarza Miesiąca. Taki zwycięzca zostaje następnie dodany do gry FIFA Ultimate Team w formie ograniczonego czasowo Wyzwania Budowania Składu (SBC), z ulepszonymi statystykami i unikalnym wyglądem karty.

 

PRZYKŁADY PIERWSZYCH ZWYCIĘZCÓW

W momencie pisania tego artykułu znamy już większość zwycięzców danych lig i kilku niewybranych jeszcze kandydatów. Spójrzmy więc, jak to wygląda w lidze angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej, niemieckiej i holenderskiej:

 

Jak donosi @FutSheriff, w Premier League zwycięzcą został ogłoszony Marcus Rashford (Manchester United), którego SBC na pewno nie będzie należało do najtańszych. Jego podstawowa karta jest przyzwoita, ale ta ulepszona z dołożonym stylem myśliwego lub motorniczego może budzić strach w oczach rywali.

 

 

Kolejnym przeciekiem Szeryfa jest zwycięzca La Ligi, gdzie ogłoszony został Federico Valverde (Real Madryt). Trzeba przyznać, że Urugwajczyk jest na fali, ponieważ trafił do 1. Drużyny Tygodnia w FIFIE 23, a teraz otrzymuje wyróżnienie w postaci POTM. Ręce same składają się do oklasków, ale jego cena w SBC na pewno nie będzie tak hucznie świętowana. W końcu jakość kosztuje i w tym wypadku na pewno nie będzie inaczej.

 

 

Ostatnim przeciekiem Szeryfa na tę chwilę, jest zwycięzca Serii A czyli Kim Min Jae (Napoli). Koreańczyk jest pewnego rodzaju zaskoczeniem, ponieważ wielu graczy FIFA spodziewało się, że to właśnie Theo Hernández (AC Milan) dołączy do grona POTM w FIFIE 23. No cóż, pozostaje rzucić starym porzekadłem, że co się odwlecze, to nie uciecze.

 

 

Jak podaje @fleck_gfx, zwycięzcą na POTM z Ligue 1 będzie nie kto inny jak Neymar (PSG) - oj, będzie się działo! Nie dość, że złota wersja Brazylijczyka jest ponad przeciętna, to powyższe statystyki (jeśli się potwierdzą oczywiście) mówią jedno — Ligo Weekendowo nadchodzę! Budżet nie jednego gracza zostanie zrujnowany, ale dla takiej karty warto.

 

 

 

Jak widać na 2 powyższych tweetach, @FUTxGG opublikował wszystkich kandydatów na zwycięzców Piłkarza Miesiąca z Bundesligi i Eredivisie, którzy nie zostali jeszcze wybrani. My stawiamy na Gikiewicza (FC Augsburg) i Gakpo (PSV), a Ty? 

 

JAK  POZYSKAĆ KARTY POTM?

Tak więc jak widać na powyższych przykładach, POTMy mogą wnieść dużo do gry i odmienić rozgrywki niejednych Mistrzostw FUT. Z takimi kartami jak, chociażby POTM Neymar, można zyskać wystarczająca przewagę, by wygrywać w większości rozgrywanych meczów. 

Jak jednak zdobyć takie karty? W tym celu trzeba będzie wykonać SBC dla danego POTM. To zadanie ułatwia serwis Futbin, gdzie znajdziesz gotowe przykłady składów, jakie musisz przepalić, żeby otrzymać daną kartę specjalną. Powyższe POTMy nie trafiły jeszcze do gry, więc jeśli nie wiesz jeszcze jak działa SBC, to zerknij na możliwe pomysły składów w celu zdobycia najnowszej karty specjalnej Di Marii pod tym linkiem tutaj: OTW Di Maria SBC

Z reguły lepsze SBC wymagają przepalenia kilku do kilkunastu składów z określonymi wymaganiami, więc tanio nie będzie. Jednak podglądając najtańsze solucje na Futbinie i inwestując FUT Coinsy w takie karty, możesz sporo zaoszczędzić. Dlatego też nie omieszkaj zerknąć na nasze oferty w sklepie, bo najpewniej znajdziesz tam dokładnie tego czego potrzebujesz do gry tj. FIFA 23 Coins.

Jeśli mimo to masz trudności ze znalezieniem solucji dla danego POTM SBC lub po prostu nie wiesz, jak to działa, to zapraszamy na nasz czat na Facebooku lub Live Czacie, gdzie pomożemy znaleźć wszelkie odpowiedzi na pytania. 

 

O aktualnościach dotyczących FIFY 23 będziemy informować w osobnych artykułach. Dlatego jeśli spodobała Ci się ta lektura, lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszej stronie:

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia