EA FC 24: PORADNIK DO WEBAPP I COMPANION

Jeśli jesteś graczem UT, grałeś w Ultimate Team, lub dopiero rozmyślasz nad założeniem klubu w tym trybie, to musisz wiedzieć, że grać można też bez potrzeby uruchomiania swojej konsoli lub PC. Nie inaczej będzie w przypadku FIFY 23 i każdy szanujący się gracz UT powinien korzystać z dostępu do aplikacji WebApp i Companion. 

Ale co to właściwie jest ten WebApp i Companion? Czy naprawdę są warte zachodu? Jak i kiedy z nich korzystać? Na tego rodzaju pytania, odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

 

CO TO JEST WEBAPP?

Wyobraź sobie tryb Ultimate Team tylko bez funkcji rozgrywania meczów i otrzymasz obraz pokazujący w dużym stopniu co to właściwie jest WebApp. Najprościej rzecz ujmując, tj. przeglądarkowa aplikacja, która oferuje wiele głównych funkcji UT znanych z samej gry. W WebApp nie wybiegniesz na murawę, ale będziesz mógł się skupić wyłącznie na budowaniu składu, gromadzeniu i otwieraniu paczek, wykonywaniu SBC, ale też na samym handlu kartami — a wszystko to opakowane w bardziej poręczny i uproszczony interfejs. Do WebApp zalogujesz się w każdej internetowej przeglądarce (czy to na PC, czy telefonie) pod tym linkiem tutaj: https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/

Wraz z każdą nową odsłoną kopanki dostęp do aplikacji jest “wymieniany”, więc nie spotkasz się ze scenariuszem, gdzie grasz w WebApp dla UT 23 a na rynku dostępne jest już np. EA FC 24. Oczywiście tyczy się to tylko zewnętrznych aplikacji. Ultimate Team w poprzednich odsłonach gry będzie nadal dostępny, ale tylko i wyłącznie z perspektywy danej FIFY, a nie WebApp i Companion. 

 

CO TO JEST COMPANION?

Powiedzieliśmy już sobie co to jest WebApp, co bardzo ułatwia odpowiedź na to samo pytanie pod kątem Companion. W zasadzie WebApp tj. taka sama aplikacja, przy czym Companion można używać wyłącznie na urządzeniach iOS i Android. Generalnie wszystkie postępy poczynione w grze będą odzwierciedlone w aplikacjach i odwrotnie. Companion App można pobrać pod tym linkiem tutaj na iOS: https://apps.apple.com/app/id1127108818?l=en-US, a pod tym tutaj na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ea.gp.fifaultimate&hl=en-US. Dzięki Companion zapaleni gracze mogą korzystać ze zminiaturyzowanej wersji UT w szkole, pracy lub na mieście. Stały dostęp jest ważny, ponieważ cykl danego Ultimate Team to około rok czasu — mniej więcej od września do września. W tym czasie tryb Ultimate Team w najnowszej wersji FIFY jest aktualizowane przez twórców i napakowywane nową zawartością. Natomiast poprzednia wersja UT “przechodzi do lamusa” i przestaje oferować już tak wiele (w tym dostęp do aplikacji WebApp/Companion).

 

WYKORZYSTAJ POTENCJAŁ APEK!

Jeśli grałeś/grasz w Ultimate Team 22 i masz zamiar kontynuować przygodę w UT 23, to czeka cię nagroda za lojalność. Natomiast długoterminowo, w związku z danymi wydarzeniami i zadaniami otrzymasz paczki, player picki, monety i tokeny draftu UT! Te jak i inne nagrody możesz łatwo i szybko odbierać w aplikacjach WebApp lub Companion. Przy tym możesz zarządzać swoim składem lub składami, handlować na rynku transferowym, kupować paczki w sklepie, sprawdzić rankingi liderów UT, a także zarządzać stadionem. Aplikacje UT Web App i Companion są również idealne do wykonywania SBC (co szczególnie na początku FIFY 23 może okazać się kopalnią złota).

Dodatkowo w pierwszych tygodniach gry w Ultimate Team 23, ważne będzie, aby możliwie szybko uzbierać jak największą ilość FC Coins, dzięki czemu będziesz mógł zbudować dobry skład i zyskać przewagę nad innymi. W tym celu możesz śledzić rynek transferowy i kupić lub sprzedać kilku zawodników w łatwy sposób za pomocą aplikacji. Jeśli jednak nie masz ochoty farmić coinsów samemu, to zawsze możesz odwiedzić nasz sklep i kupić UT 24 Coinsy szybko i bezpiecznie. W każdym z tych przypadków należy mieć aktywny rynek transferowy w WebApp/Companion. 

 

JAK ODBLOKOWAĆ RYNEK W WEBAPP?

Dostęp do rynku transferowego jest przywilejem dla powracających graczy. Jeśli więc nie grałeś w Ultimate Team wcześniej i w FIFIE 23 będziesz nowym graczem lub twoje konto otrzymało wcześniej karę od EA, to będziesz musiał uzyskać dostęp do rynku transferowego w WebApp/Companion. W tym miejscu pozwolimy sobie zacytować fragment ze strony EA:

1. Jeśli konto UT ma pozytywną historię i jest jedynym kontem utworzonym lub wykorzystywanym na danym urządzeniu, dwa dni aktywnego korzystania zwykle wystarczą do uzyskania dostępu.

2. Jeśli konto UT ma pozytywną historię, ale nie jest jedynym UT kontem utworzonym lub wykorzystywanym na danym urządzeniu, będą potrzebne co najmniej cztery dni aktywnego korzystania. W zależności od liczby kont UT używanych na danym urządzeniu może to potrwać dłużej.

3. W przypadku, gdzie został zablokowany dostęp, blokada rynku transferowego nie zostanie przeniesiona do gry EA FC 24, ale musisz ponownie uzyskać dostęp zgodnie z opisaną powyżej procedurą.

Przy tym EA podaje, że dzień aktywnego korzystania to taki, w którym rozegrano trzy pełne mecze i zalogowano się do aplikacji WebApp lub Companion. Po uzyskaniu dostępu na swoim koncie UT otrzymasz w grze stosowne powiadomienie.

Jeśli jednak korzystałeś z rynku transferowego w poprzednich grach FIFA i Twoja historia kont UT jest pozytywna, to dostęp do rynku uzyskasz od razu. 

Dodatkowo warto pamiętać, że nie ma innego sposobu na odblokowanie dostępu do rynku transferowego w WebApp i Companion. Jest to możliwe wyłącznie wskutek aktywnego grania w Ultimate Team w grze.

 

KIEDY OTRZYMAMY DOSTĘP DO WEBAPP 23? 

W zeszłym roku aplikacja internetowa została uruchomiona przed wydaniem pełnej wersji gry w środę, 22 września. Companion App na smartfony została uruchomiona następnego dnia, w czwartek, 23 września. 

Natomiast wg. ostatnich przecieków, wszystko wygląda na to, że WebApp dla UT 23 wystartuje w środę, 21 września, czyli tego samego dnia, w którym podobno ruszy EA Play Trial. Z kolei Companion App ma wystartować następnego dnia, w czwartek 22 września

Z aplikacji będzie można korzystać aż do 17 października bez potrzeby zakupu gry. Potem dostęp do aplikacji wygaśnie i posiadanie dostępu do pełnej wersji gry będzie wymagane.

Dodatkowo wczesny dostęp do EA FC 24 WebApp i Companion App będzie dostępny wyłącznie dla graczy UT 24, którzy przynajmniej raz weszli do gry w WebApp i spełniają następujące warunki szczegółowe:

-klub UT w FIFA 23 został utworzony na danej platformie przed 1 sierpnia 2023 i zalogowano się do niego w aplikacji WebApp/Companion

-konto UT 23 musi nadal istnieć

-konto UT musi być w dobrym stanie tzn. nie mogło otrzymać kar lub ostrzeżeń od EA

 

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia