FIFA 23: JAK DOBRZE ZACZĄĆ W FUT?

Nie od dziś wiadomo, że najpopularniejszym trybem gry w serii FIFA jest Ultimate Team. Każdego roku wraz z pojawieniem się nowej odsłony FIFY, gracze mają możliwość startu od zera w trybie FUT i jesienią 2022 nie będzie inaczej!

Jak więc dobrze zacząć w FIFA Ultimate Team 23? Jakie są dobre praktyki, a czego należy się wystrzegać za wszelką cenę? Na te i więcej podobnych pytań odpowiadamy w poniższym artykule.

 

CO TO JEST ULTIMATE TEAM?

Tryb FIFA Ultimate Team (niezależnie od wersji FIFY) umożliwia budowanie drużyny, do której można włączyć najsławniejszych i najlepszych piłkarzy ze światowych aren. Tyczy się to nie tylko aktualnych piłkarzy z XXI wieku, ale też wcześniejszych etapów historii. Pele, Zidane, Maradona mogą zagrać ramię w ramię z Messim, CR7, Mbappe i innymi! Powiedzmy sobie szczerze — FUT to nie lada gratka dla każdego fana piłki nożnej. Zawodników można kupić za pośrednictwem wirtualnej waluty tj. FUT Coins. Największe sławy kosztują sporo monet, dlatego najprostszym i najszybszym sposobem jest zakup FIFA Coins w rzetelnym i doświadczonym serwisie takim jak nasz. Za sprawą monet możesz stworzyć drużynę, jakiej nigdy nie zobaczysz w realnym świecie piłki nożnej.

 

NIE GRAŁEŚ W FUT? TO ZAGRAJ I SIĘ UCZ!

Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z Ultimate Team, ale Twoi przyjaciele lub media przekonały Cię do spróbowania tego trybu w FIFIE 23, to najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest start już teraz

W razie gdy czytając ten artykuł, FUT 23 nie pojawiło się jeszcze na rynku, to zagraj w FUT 22. Znajomość podstaw trybu UT jest ważna, a nic innego nie pomoże Ci w tym lepiej niż gra w dostępną wersję i przeklikanie się przez instruktażowe okna dialogowe i zadania do wykonania. Nie musisz wkuwać wszystkiego od razu, bo zasad jest wiele, ale podstawowa umiejętność poruszania się po interfejsie i wykonywania zadań/ wyzwań na pewno pomoże w dalszej zabawie. O tym jak zagrać w FUT 22 za darmo możesz przeczytać w naszym innym artykule pt. “FIFA 22: KIEDY TRAFI DO XBOX GAME PASS ORAZ EA PLAY?”.

 

GRAŁEŚ W FUT? TO PLANUJ I WYGRYWAJ!

Jeśli miałeś już styczność z FIFA Ultimate Team lub dopiero co poznałeś podstawy, to postaw sobie kilka pytań i postaraj się odpowiedzieć przynajmniej na niektóre z nich

Ograniczysz się do jednej czy może większej ilości składów? Będziesz dążyć do zebrania tylko topowych nazwisk czy może dasz też szansę tym mniej znanym? Będziesz eksperymentować z brązowymi i srebrnymi kartami czy może nie będziesz patrzyć na nic innego poza złotymi i specjalnymi kartami? Skoncentrujesz się na grze w Mistrzostwach FUT, Rivals, a może będziesz grać wyłącznie dla własnej satysfakcji? Będziesz zdobywać paczki wyłącznie z zadań czy może skusisz się na zakupy? Ile FUT Coins będziesz potrzebować, żeby złożyć pierwszą drużynę? Ile masz czasu na grę? 

Przy tym śmiało zadawaj i odpowiadaj na swoje własne/ inne pytania. Dzięki takiemu ćwiczeniu na pewno zyskasz lepsze podejście do gry, a tym samym lepsze rezultaty i więcej frajdy z gry.

 

JAK STAĆ SIĘ NAJLEPSZYM W FUT 23?

Niektórzy gracze są po prostu lepsi pod kątem trejdingu na rynku transferowym, a inni są lepsi w kontroli zawodników na murawie. Niezależnie od Twoich zalet lub wad, chcąc królować w rankingach, musisz być dobrym menedżerem swojego klubu i robić rzeczy we właściwym czasie. 

Im szybciej zaczniesz grę w Ultimate Team 23, tym większe szanse będziesz miał na sukces i satysfakcję z gry. Jest to spowodowane tym, że początek rozgrywki w FUT jest najważniejszym momentem. Z czasem rynek transferowy staje się coraz bardziej stabilny i przewidywalny i tak jest co roku! Dlatego jeśli wiesz, co po kolei robić, to zagwarantujesz sobie dobry start. Oto 5 zasad, których każdy szanujący się gracz UT powinien się trzymać na początku:

1. Zamów FIFĘ 23 przedpremierowo

Jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję i mieć lepszy start, to zamów FIFĘ 23 przedpremierowo i zagraj z czterodniowym wyprzedzeniem. Szacuje się, że możliwość zakupu gry w wersji przedpremierowej (preorder) będzie dostępna od 8 czerwca do 30 września.

2. Zostań członkiem EA Play

Każdy członek EA Play i Origin Access będzie mógł pobrać i zagrać w 10-godzinną wersję FIFY 23 na około tydzień przed premierą gry (w tym gracze na PC będą mogli grać w pełną wersję FIFY bez ograniczenia czasowego bazując na tym jak to wyglądało w ostatnich latach). Członkostwo EA Play jest dostępne na platformach Xbox, Playstation, Origin i Steam. 

3. Korzystaj z WebApp i/ lub Companion

Jeśli jesteś powracającym graczem (jeśli nie, to koniecznie zagraj we wcześniejszą odsłonę), to nie przegap okazji do rozpoczęcia sezonu wcześniej. Aplikacje WebApp i Companion są zawsze uruchomiane na krótko przed oficjalną premierą gry i powracający gracze zawsze są nagradzani powitalnymi paczkami za swoją aktywność w Ultimate Team z poprzedniej wersji (dla FUT 23, będzie to aktywność w FUT 22). 

4. Dziel i rządź w dniu premiery 

W tym czasie zaczyna grać wielu nowicjuszy, chętnych do gry, którzy niewiele wiedzą na temat FUT. Dzięki czemu na start rynek transferowy jest zalewany cennymi kartami po niskich cenach. Dlatego upewnij się, że znajdziesz wtedy czas i “złowisz nie jedną rybę”. W dniu premiery kupowanie i sprzedawanie zawsze jest łatwe i przynosi duże zyski.

5. Jak kupować, to tylko FIFA Coins

Poza FIFA Coins istnieją jeszcze FIFA Points, które można kupić jedynie za prawdziwe pieniądze i nie da się ich zarobić poprzez granie. Za pomocą FP (FIFA Points) można jedynie otwierać paczki lub płacić za grę w trybie FUT Draft. Zakup FUT Coins jest bardziej opłacalny, ponieważ kupując monety nie musisz liczyć na szczęście w paczkach. Możesz kupić kogo tylko chcesz, a jednocześnie wydasz mniej. Wielu graczy myśli, że zakup FIFA Coins jest niebezpieczny i skończy się blokadą ich konta. Jednak jest to mylne założenie jeśli wybierze się rzetelnego sprzedawcę. Najlepszym przykładem są nasze metody dostawy coins, które od 8 lat gwarantują ponad 99,9% bezpieczeństwa transakcji. 

 

MONET NIGDY ZA WIELE

Chcąc osiągać sukcesy przez cały okres trwania FUT 23, nie możesz pozwolić sobie na to, aby zostawać w tyle ze swoim składem. Co jakiś czas konieczna będzie wymiana danych zawodników na lepszych, a z tym pojawi się zapotrzebowanie na większą ilość monet. Zasada jest prosta, im więcej zbierzesz FUT Coins, tym więcej będziesz mógł kupić w trybie Ultimate Team. Dlatego niżej prezentujemy kolejne 5 zasad, których warto się trzymać kiedy chce się zgromadzić jak największą ilość monet w FUT

1. Rozgrywaj mecze, bo każde rozegrane spotkanie to dodatkowa dawka niewielkiej ilości monet.

2. Handluj na rynku transferowym tj. kupuj karty zawodników po niskich cenach, a sprzedawaj po wysokich. Jednak do tego potrzebna jest spora ilości czasu i dobra znajomość FUT.

3. Pozbądź się niepotrzebnych kart w Twoim klubie (np. kart jednorazowych). Sprzedaj je na rynku lub użyj opcji szybkiej sprzedaży, aby zdobyć dodatkowe monety.

4. Odbieraj FIFA Coins w ramach nagród za grę (jeśli jest to dla Ciebie korzystne w danym momencie). Bonusy te są przeważnie niewielkie, ale kluczem jest systematyczność. 

5. Kupuj FUT Coins kiedy możesz, bo to najwygodniejszy i najszybszy sposób na zagranie wymarzonymi kartami. Z naszej strony gwarantujemy bezpieczeństwo na najwyższym możliwie poziomie. 

 

O aktualnościach dotyczących FIFY 23 będziemy informować w osobnych artykułach. Dlatego jeśli spodobała Ci się ta lektura, lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszej stronie:

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia