FIFA 23: JAK ZMIENI SIĘ ULTIMATE TEAM?

Każdy nowy rok to nowa FIFA. Każda FIFA to teoretycznie ta sama gra. Jednak w praktyce, każda FIFA to szereg nowości, zmian i aktualizacji, które są dostarczane graczom wraz ze zmianą numeru w tytule. 

Czy w związku z tym można się spodziewać, że EA pójdzie o krok dalej i nowa wersja FIFY nie będzie kojarzona tylko ze zmianą numerku? Jakie nowości czekają nas w trybie Ultimate Team i co jest już wiadome na ten temat? Na te i inne nurtujące pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

 

CROSS-PLAY W FIFIE?! 

Według aktualnych przecieków i wiadomości, deweloperzy z Kanady planują duże zmiany dla ich najpopularniejszego trybu gry, czyli Ultimate Team. Prawdopodobnie największą zmianą będzie cross-play tj. funkcja pozwalająca graczom z różnych platform na grę między sobą. W internecie krążą jednak dobre jak i złe wieści dotyczące tej zmiany. Dobra wiadomość to oczywiście fakt, że cross-play został potwierdzony, a także to, że będzie dostępny we wszystkich trybach gry — w tym w Ultimate Team! Oznacza to, że dane platformy będą miały jeden wspólny rynek transferowy i nie będzie już różnic w cenach zawodników w zależności od tego, z jakiej platformy będziecie korzystać.

Natomiast zła wiadomość jest taka, że cross-play będzie dostępny tylko dla graczy na konsolach/ urządzeniach nowej generacji, a wyłączność będą miały następujące platformy: PS5, Xbox Series X|S, PC i Stadia.

Oznacza to, że gracze korzystający z konsol starej generacji, czyli Xbox One i PS4, nie będą mieli dostępu do tej funkcji. Oczywiście z naszej strony nie zapomnimy o graczach korzystających ze starszych wersji konsol i będziemy sprzedawać FIFA Coins 23 na wszystkie z nich!

 

SYSTEM ZGRANIA BĘDZIE DZIAŁAĆ INACZEJ!

Drugą istotną zmianą jest nowy system chemii (linków pomiędzy kartami w FUT). Konkretnej rzecz ujmując, pojawiły się pogłoski o nowym systemie zgrania dla swojego zespołu w UT. Wygląda więc na to, że czasy niewłaściwych linków między zawodnikami (którzy nie są z tej samej ligi lub tego samego narodu) będziemy mieć wkrótce za nami. 

System linków, jaki znamy, zostanie całkowicie usunięty i zastąpiony systemem gwiazdek (dla każdego składu będzie można uzyskać od 1 do nawet 3 gwiazdek zgrania). To będzie wielka innowacja, która może dać nowe możliwości budowania drużyn w grze FUT. Więcej na ten temat nie jest na razie wiadome.

 

MODYFIKATORY POZYCJI ZMIENIAJĄ SIĘ, ALE CZY NA LEPSZE? 

Według ostatnich doniesień kolejną “głośną zmianą” w nowej wersji FIFY ma być brak kart zmiany pozycji, jakie znaliśmy do tej pory. Każdy zawodnik ma rzekomo mieć swoją pozycję podstawową, a większość z nich ma mieć pozycję drugorzędną. W związku, z czym w FIFIE 23 będzie można zmienić pozycje podstawowe zawodników na ich alternatywne — tylko i wyłącznie! W nowym Ultimate Team nie znajdziemy więc kart modyfikujących pozycję, jak to miało miejsce przez wiele ostatnich lat. Czy to pożądana zmiana? Czas pokaże. Na pewno jest to zmiana warta uwagi.

 

NA CO JESZCZE MOŻNA LICZYĆ W FUT?

W FIFA 23 na pewno pojawią się nowe karty specjalne. W przypadku FUT 22 EA wprowadziło Bohaterów FUT (czyli karty zasłużonych/ emerytowanych zawodników, które mają unikalne statystyki i specyficzne dla danej ligi zgranie). W nowej odsłonie nie może być inaczej. Widzieliśmy już kilka kart bohaterów dla FUT 23, które wyciekły na Twitterze, a oto nazwiska:

Rafa Marquez, Claudio Marchisio, Lucio, Yaya Toure, Peter Crouch, Rudi Voller, John Arne Riise, Diego Forlan, Matt Le Tissier.

Inny przecieki na Twiterze dotyczyły ikon! Alfredo Di Stefano i David Villa zostali podobno dodani do kodu gry, dzięki czemu obie legendy ligi hiszpańskiej staną się głównymi zawodnikami naszych Ultimate Teamów jeszcze w tym roku. 

Oczywiście powyższe informacje na temat kart to przecieki, które zazwyczaj są wiarygodne, ale mogą ulec zmianie. Niezależnie od tego, na pewno pojawią się karty warte zdobycia i na samym początku gry może się to okazać niełatwym zadaniem — między innymi przez wysokie ceny najlepszych kart w grze. Nie sądzimy, aby EA nagle okazało się szczodre i hojne. Dlatego już teraz zapraszamy do poznania nas bliżej i aktualnej oferty FIFA 22 Coins. Natomiast kiedy FIFA 23 już zadebiutuje, to na pewno zaktualizujemy naszą stronę tak, aby w dalszym ciągu móc zapewnić Wam atrakcyjne ceny i promocje!

 

JAK ZMIENIĄ SIĘ LICENCJE W FUT 23?

Na temat licencji w FUT 23 obecnie wiemy tyle, że meksykańska liga BBVA MX i japońska ekstraklasa JLeague będą miały wyłączność z firmą Konami — w związku z czym kluby w nich grające nie będą figurować pod prawdziwymi nazwami w FUT 23 ani innych trybach w FIFIE 23. Prawdopodobnie liga rosyjska w ogóle nie pojawi się w grze, co jest oczywistością i pozostawiamy bez komentarza. Jakie inne, ale przede wszystkim popularne kluby stracą licencje? Na ten moment nic nie jest potwierdzone. Niespodzianką ma być powrót Juventusu, ale czy tak się rzeczywiście stanie to czas pokaże. W kwestii licencji w FUT jest to o tyle istotne, że jeśli zabraknie danych lig, to nie znajdziemy piłkarzy w nich występujących w Ultimate Team. Jeśli klub będzie posiadać “fejkową” nazwę, to w trybie UT nie znajdziemy oryginalnych kart strojów, herbów, motywów itd. Natomiast sami zawodnicy takich klubów będą dostępni pod prawdziwymi nazwiskami oraz z prawdziwymi zdjęciami na kartach. Im więcej licencjonowanych lig i klubów tym lepiej dla graczy i miejmy nadzieję, że EA będzie to miało na uwadze.

 

O aktualnościach dotyczących FIFY 23 będziemy informować w osobnych artykułach. Dlatego jeśli spodobała Ci się ta lektura, lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszej stronie:

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia