EA FC 24: NA CZYM POLEGA UT MOMENTS?

CO TO JEST UT MOMENTS?

UT Moments to nowy tryb gry w Ultimate Team, w którym będziesz musiał odtworzyć legendarne momenty, jakie zapisały się na kartach historii piłki nożnej. 

Jest to tryb dla pojedynczego gracza, gdzie czeka na ciebie wiele krótkich wyzwań o regulowanym poziomie trudności. Przykładowo, twoje wyzwanie może polegać na odwróceniu wyniku 3:1 w ostatnich 20 minutach meczu lub przebiegnięciu całego boiska bramkarzem i strzeleniem nim gola. Różnych wyzwań będzie masa, a w ciągu trwania sezonu pojawią się nowe. 

W UT Moments będzie obowiązywać nowy rodzaj waluty tj. UT Stars. Owe gwiazdki będzie można zdobyć za wykonywanie wyzwań i wymienić je na paczki i inne nagrody z Galerii Gwiazdek UT. Oczywiście na im trudniejszych poziomach będziesz rozgrywać wyzwania, tym więcej gwiazdek i nagród zdobędziesz.

 

JAK GRAĆ W NOWY TRYB UT?

Tryb UT Moments zawiera od jednego do trzech wyzwań, które musisz wykonać, aby zakończyć dany Moment i zdobyć związane z nim UT Stars. Wszystkie wyzwania mają punkt startowy w grze (np. rzut wolny, wrzutka, scenariusz ataku), który określa, w jaki sposób rozpoczniesz daną próbę wyzwania. Ukończenie wszystkich Momentów i poziomów nagród w danym Rozdziale zapewni Ci dodatkowe gwiazdki.

Z kolei Rozdziały to tematyczne grupy, które zawierają same Momenty. Zawsze zaczynasz z przynajmniej jednym odblokowanym Rozdziałem Historii, podczas gdy inne mogą być zablokowane (odblokowanie będzie wymagać zebrania określonej ilości gwiazdek).

Natomiast grupa Rozdziałów to Historia. Historie są oparte na tematach sezonowych, kampaniach UT lub prawdziwych wydarzeniach piłki nożnej z przeszłości i teraźniejszości. Niektóre Historie są ograniczone czasowo i muszą zostać ukończone przed terminem, podczas gdy inne będą dostępne przez cały czas trwania cyklu UT 24.

Dodatkowo w UT Moments zawsze dostępne będzie Trójdniowe Wyzwanie, oferujące proste zadania, które możesz wykonać raz na trzy dni.

Podsumowując, proponujemy zacząć od najłatwiejszych wyzwań. Historia "Pitch Perfect" została stworzona przede wszystkim dla osób grających w UT Moments po raz pierwszy. Jeśli nie udało Ci się ukończyć danego Momentu za pierwszym razem, nie martw się. W każdej chwili możesz szybko zresetować Moment i ponowić próbę. Możesz powtórzyć odblokowany Moment w każdej chwili, ale związane z nim UT Stars możesz zdobyć tylko raz na danym poziomie nagród.

 

JAK ZDOBYWAĆ I ODBIERAĆ NAGRODY?

UT Stars to nowa waluta, którą można wymienić na nagrody w Galerii Gwiazdek UT. Istnieją 2 sposoby pozyskiwania gwiazdek:

a) Ukończenie każdego poziomu nagród dla danego Momentu, co przełoży się na zdobycie maksymalnej ilości UT Stars (owe gwiazdki można odebrać tylko raz za dany poziom nagród).

b) Ukończenie wszystkich Momentów i związanych z nimi poziomów nagród w danym Rozdziale, co pozwoli na zdobycie nagrody za grupę w postaci większej ilości gwiazdek. 

W Galerii znajdziesz różne nagrody dostępne przez cały rok, jak również te, które będą dostępne tylko przez określony czas. Przy tym w Galerii Gwiazdek UT możesz odebrać tę samą nagrodę UT Moments więcej niż raz, o ile masz wystarczająco dużo gwiazdek. Każda nagroda ma określoną liczbę razy, według której można dokonać wymiany.

Istotny jest również fakt, że Momenty w UT mają co najmniej jeden poziom nagród, a niektóre nawet trzy, które oferują odpowiednio od jednej do trzech UT Stars. Możesz zacząć od najniższego poziomu nagrody i piąć się w górę, zdobywając gwiazdkę za każdy ukończony poziom nagrody, lub możesz spróbować swoich sił na najwyższym poziomie nagród, aby spróbować zdobyć wszystkie niezarobione UT Stars dla danego Momentu za jednym razem. Pamiętaj, że zwiększając lub zmniejszając poziom nagród, takie aspekty jak wymagania składu, czas na ukończenie lub trudność sztucznej inteligencji ulegną zmianie. 

 

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia