CZEGO NIE ROBIĆ NA START FUT 23

 

W Ultimate Team, tak jak w prawdziwym świecie piłki, bywają trudne chwile, zwłaszcza kiedy wkracza się na teren Divison Rivals czy FUT Champions. Tam inni tylko czekają, aby porwać Twoją obronę na strzępki i samemu sięgnąć po nagrody. Aby temu zapobiec, należy poznać niepisane zasady, których EA nie wyświetli Ci w swoich tutorialowych okienkach. Jakie to zasady? Czego się wystrzegać za wszelką cenę? Co należy robić, aby zapobiec błędom amatora? Niżej opisujemy typowe błędy, które oddzielają najlepszych od najgorszych: przestudiuj je, a będziesz na dobrej drodze do zostania świetnym graczem!

 

NABIERANIE SIĘ NA PACZKI

Oprócz samej rozgrywki jednym z najbardziej popularnych aspektów trybu Ultimate Team są paczki. Ich znaczenie rośnie, zwłaszcza gdy pojawiają się nowe TOTW lub dane promo. Paczki dają Ci szansę na zdobycie najlepszych kart zawodników i przydatnych kart jednorazowych. Otwierając paczkę, zawsze pojawia się dreszczyk emocji związany z trafieniem Mbappe, Cristiano Ronaldo czy innych gwiazd, jednak szanse na to są bardzo małe. Dlatego zawsze powinieneś zapoznać się z prawdopodobieństwem trafu w paczce przed jej otwarciem, ponieważ najlepsze paczki nie są tanie. W końcu ostatnią rzeczą, której chcesz, jest wydanie fortuny i skończenie z bezużytecznymi kartami. Podamy Ci przykład: otwarcie paczki za 125k podczas FUT Birthday dawało 3% szansy na trafienie zawodnika z oceną 90 lub wyższą, podczas gdy istniało 97% szansy na zdobycie kogoś, kto nie byłby wart Twojej waluty w grze. W takich przypadkach lepiej jest zaoszczędzić te 125k i wydać je na danego zawodnika z rynku transferowego, gdzie wiesz dokładnie, co kupujesz.

 

KUPOWANIE FIFA POINTS

EA słynnie ze swojej “specyficznej polityki ds. monetyzacji”. Dlatego też jako gracz FUT, nie powinieneś korzystać z ofert na FIFA Points, a przynajmniej nie często, bo te punkty pozwolą Ci jedynie na zakup paczek lub grę w Drafcie. Z której strony nie spojrzeć, nie jest to warte świeczki. O opłacalności paczek wspominaliśmy wyżej i posiadając FIFA Points możesz zdać się jedynie na łut szczęścia przy otwieraniu paczek. W mediach społecznościowych i internecie krąży wiele historii graczy, którzy musieli kupić niebanalne ilości punktów, aby w końcu coś trafić. Oczywiście bogatemu nikt nie zabroni, jednak podchodząc do sprawy logicznie, lepiej jest kupić takiego Mbappe za coinsy, gdzie z góry jest ustalona cena i wiesz co kupujesz, niż próba trafienia go w paczce, gdzie szanse na trafienie takiej karty są bardzo nikłe. Znamy ten problem nie od dziś i dlatego od ponad ośmiu lat oferujemy na naszej stronie FUT Coins, co pozwala na dużo rozsądniejszy zakup niż w przypadku FIFA Points. 

 

UNIKANIE WYZWAŃ BUDOWANIA SKŁADÓW

Ogromnym błędem, który popełniają niedoświadczeni gracze jest ignorowanie tego co nieznane w grze, w tym Wyzwań Budowania Składów. Częściej niż rzadziej, nagrody, które możesz uzyskać z SBC są naprawdę przyzwoite. Każdy nowy tydzień przynosi wyzwanie “Ważne Mecze” w ramach SBC. Wszystkie nagrody, które można dostać, są wymienialne, co oznacza zysk w postaci monet i lepszy start na wczesnym etapie gry. Po ukończeniu takiego SBC jest mało prawdopodobne, abyś skończył z deficytem (chyba że użyjesz drogich kart do wykonania go). Jeśli masz problemy z ukończeniem danego wyzwania, zajrzyj do Community SBC Solutions na FUTBINIE, co na pewno podpowie Ci jak sobie z nim poradzić. 

 

POPRAWA JEDNEJ POZYCJI NA RZECZ RESZTY

Pamiętaj, aby nie sprzedawać połowy swojego składu tylko po to, żeby zdobyć jedną upragnioną kartę. Powiedzmy, że w danym momencie masz tylko milion monet i upatrzyłeś sobie fajnego, ale drogiego zawodnika. Aby go zdobyć, musisz podzielić swoje monety po równo. Kupienie go, gdy jest wart 900K, a następnie przeznaczenie pozostałych 100K na uzupełnienie pustych miejsc w drużynie, zaprowadzi Cię donikąd. Zamiast tego, powinieneś dążyć do zakupu wszystkich kart o podobnej jakości, tak aby skład, którym grasz, był zawsze zbalansowany. Pamiętaj, że każda pozycja w drużynie ma znaczenie i obrona jest tak samo ważna jak atak.

 

IGNOROWANIE STYLÓW GRY

Kolejnym błędem, który popełnia wielu graczy FUT, jest niestosowanie odpowiednich stylów lub niestosowanie ich w ogóle. Takie karty jednorazowe mogą podnieść konkretne statystyki Twoich zawodników i sprawić, że będą one lepiej funkcjonować na boisku. Potrzebujesz więcej tempa dla swojego obrońcy, aby chronić bramkarza? Zaaplikuj styl. Chcesz, aby Twój napastnik był bardziej efektywny, jeśli chodzi o podkręcanie piłki? Zaaplikuj styl. Nie wiesz jaki styl wybrać dla danego zawodnika? Odwiedź FUTBINA i zobacz, co sugeruje społeczność. Na przykład, spójrz na stronę Viniciusa Juniora i w polu po prawej stronie spróbuj zastosować do niego styl Myśliwego. Teraz spróbuj zaaplikować Egzekutora i zauważ, jakie statystyki zmieniły się na karcie. W tym przypadku styl Myśliwego (podkręca tempo i strzelanie) jest bez sensu, ponieważ Vini ma już maksymalne tempo. Dlatego też lepszym wyborem będzie Egzekutor, oferujący więcej korzyści dla karty Brazylijczyka (podkręca strzelanie i podawanie). Na stronie poniżej możesz też zobaczyć wykres z rekomendacjami społeczności, o tym, który styl jest dla niego najlepszy. Wykorzystaj te funkcje FUTBINA dla wszystkich swoich kart i nie zaniedbuj tego. Twoja drużyna będzie się sprawować znacznie lepiej z nałożonymi i właściwymi stylami. Jeśli Twój przeciwnik nie odrobi pracy domowej i nie zrobi tego samego, co da Ci znaczną przewagę nad nim.   

 

UNIKANIE SQUAD BATTLES

Możesz myśleć, że ten tryb offline nie jest warty twojego czasu. Jednak w rzeczywistości byłbyś w grubym błędzie... Squad Battles (zwłaszcza na początku cyklu FUT) to wygodny sposób na systematyczne zdobywanie nagród i gromadzenie stosu monet. Do tego dochodzi możliwość regulacji poziomu trudności, dzięki czemu możesz grać odpowiednio do swojego poziomu umiejętności i zawsze coś wygrać. Oczywiście im wyższy poziom trudności, tym lepsze nagrody, ale nie szarżuj niepotrzebnie. Jeśli nie jesteś jeszcze mistrzem FIFY, to wkrótce się nim staniesz. Jeśli masz trudności na wyższych poziomach, to lepiej go po prostu obniżyć. Finalnie więcej punktów otrzymuje się za wygraną na mniejszym, niż przegraną na wyższym. Dlatego dopasuj poziom trudności pod siebie i nie zaniedbuj tego trybu. Tryb Squad Battles to także świetny punkt startowy, zanim wskoczysz prosto w starcia PvP w Division Rivals lub FUT Champions.

 

O aktualnościach dotyczących FIFY 23 będziemy informować w osobnych artykułach. Dlatego jeśli spodobała Ci się ta lektura, lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszej stronie:

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia