FIFA 22: KIEDY TRAFI DO XBOX GAME PASS ORAZ EA PLAY?

Od pewnego czasu gry potrafią swoje kosztować i każdy gracz dobrze to wie. Na szczęście istnieją sposoby, aby uzyskać dostęp do danego tytułu bez potrzeby wydawania pełnej sumy. Jednym z nich są coraz to popularniejsze subskrypcje takie jak Xbox Game Pass Ultimate, PlayStation Plus, EA Play itd.

Jak więc gracze FIFY mogliby uzyskać dostęp do aktualnej odsłony (na posiadaną platformę) w prosty i tani sposób? Czy są jakieś kruczki z tym związane, a jeśli tak to jakie? No i przede wszystkim, od czego zacząć? Czytajcie dalej, aby uzyskać odpowiedzi na te i podobne pytania. 

 

FIFA 22 ZA DARMO? GDZIE I KIEDY?!

Ujmując w skrócie to, co ma się wkrótce wydarzyć w ramach usługi EA Play, można rzucić powiedzeniem: “jedno się kończy, a drugie zaczyna”. Dokładniej mówiąc, FIFA 22 trafi do abonamentów EA Play, a tym samym do Xbox Game Pass Ultimate już 23 czerwca 2022! Natomiast FIFA 20 opuści tę subskrypcję 1 lipca — chyba nikt nie będzie ubolewał nad taką zamianą, prawda?

FIFA 22 jest dostępna w sklepach od 1 października 2021 roku, więc jeśli jesteś spóźnionym graczem FUT lub po prostu nie chciałeś płacić wyższej kwoty za kultową kopankę i wolałeś poczekać, to już niedługo będziesz mógł pobrać FIFĘ 22 za darmo (od ponad miesiąca było to możliwe tylko w PS Plus)! Gwarancją na ów darmowy dostęp jest członkostwo w usługach EA Play i/ lub Xbox Game Pass Ultimate.

 

JAK ZAGRAĆ W FUT 22 ZA DARMO NA XBOX I PC?

Dla graczy Xbox (tj. posiadaczy konsol Xbox One, Xbox Series X/S) jedynym sposobem będzie pozyskanie członkostwa Xbox Game Pass Ultimate, które zapewnia dostęp do usług EA Play, Game Pass i Live Gold (pozyskanie abonamentu osobno tj. wersji bez dopisku Ultimate nie zapewni dostępu do EA Play i co za tym idzie FIFY). 

Natomiast pecetowi gracze będą musieli skorzystać z usługi EA Play lub EA Play Pro, żeby zagrać w FIFĘ 22 za darmo. Wersja Pro zawiera więcej korzyści, ale nie jest wymagana w celu uzyskania dostępu do FIFY. Dlatego przed zakupem porównajcie obydwie oferty abonamentów i dokonajcie właściwego dla siebie wyboru.

23 czerwca FIFA 22 pojawi się na The Play List, więc jeśli chcielibyście w nią zagrać, ale nie posiadacie odpowiedniej subskrypcji, to nie zapomnijcie zasubskrybować do Game Passa Ultimate na Xbox lub EA Play/ Pro na PC. To jest kluczowe, ponieważ dostęp do omawianych subskrypcji = dostęp do FIFY. W wypadku kiedy dostęp do subskrypcji wygaśnie, to samo czeka dostęp do FIFY 22 (progres i zapisane stany nie zostaną utracone, jednak w celu dalszej gry konieczne będzie odnowienie subskrypcji na swoim koncie). 

 

CO Z DARMOWĄ FIFĄ NA PLAYSTATION?

Trzeba to jasno powiedzieć, gracze PlayStation dostali fory w tym roku, ponieważ FIFA 22 trafiła do abonamentu PS Plus 3 maja 2022 i wygasała 7 czerwca. Podczas gdy gracze Xbox i PC muszą poczekać do 23 czerwca na darmową FIFĘ…

Niemniej wkrótce balans zostanie przywrócony i na wszystkich wspomnianych platformach (w tym konsolach PlayStation 4/5) będzie można zagrać w FIFĘ 22 w ramach usługi EA Play. W związku, z czym grono graczy na pewno powiększy się jeszcze, a rozpoczynający przygodę w FIFA Ultimate Team będą mogli szybko nadrobić zaległości dzięki oferowanym przez nas FIFA Coins i niskich cenach zawodników, jakie aktualnie figurują na rynku w grze.

 

O aktualnościach dotyczących FIFY 22 będziemy informować w osobnych artykułach. Dlatego jeśli spodobała Ci się ta lektura, lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszej stronie:

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia