FIFA 23 WORLD CUP DLC - PORADNIK PRZEDPREMIEROWY

 

Mistrzostwa Świata Piłki Nożnej w Katarze, to najlepszy dowód na to, że rok 2022 jest nieszablonowy i nie inaczej będzie w FIFA Ultimate Team 23. Już niebawem do gry trafi World Cup DLC, które da możliwość rozegrania owego turnieju przeciwko innym graczom lub sztucznej inteligencji. W tryb World Cup będzie można zagrać w osobnym trybie FIFY 23, a do Ultimate Team trafi nowa zawartości, tak jak przy okazji każdego promo. EA zapowiedziało już, że do końca roku gracze FUT 23 otrzymają sporą dawkę nowych kart, zadań, nagród i niespodzianek, które będą związane z nadchodzącymi Mistrzostwami! Szczegóły znajdziecie poniżej.

 

FUT 23 EKSPLODUJE PODCZAS MISTRZOSTW! CO TRAFI DO GRY?

Nowa zawartość World Cup zbliża się wielkimi krokami. Jaki to content? Niżej wymieniamy punkt po punkcie wszystko, co już wiadomo na ten temat: 

1. FUT HEROES, IKONY I OTW

​​Bohaterowie FUT będą częścią Mistrzostw Świata FUT i otrzymają nowe lepsze wersje swoich kart, które zastąpią obecne w paczkach. EA pokazało już ulepszonych Heroes w ramach współpracy z Marvelem, czym podzielono się na popularnym profilu @FIFAUTeam.

Zapowiedziano również Ikony Mistrzostw Świata. Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie to będą karty, ale według przecieków do gry powinno trafić 35 specjalnych World Cup Icons. Kilka z nich będą najpewniej możliwe do zdobycia w Swapach.

Dodatkowo podczas Mistrzostw Świata karty Ones To Watch zostaną zamienione na karty Nations To Watch. Dzięki czemu owe karty będą mogły otrzymać jednorazowe ulepszenie, jeśli ich reprezentacja wygra min. 1 mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze (sami zawodnicy nie muszą grać ani znaleźć się w wyjściowej 11 w danym spotkaniu, żeby otrzymać ulepszenie).

 

 

2. NOWE RODZAJE KART

Po premierze World Cup DLC, w FUT 23 będziemy mogli znaleźć, karty, które będą ograniczone czasowo na czas trwania turnieju i te, na których klepsydra nie będzie robić większego wrażenia. Jak podaje @Fut_scoreboardtypów kart promocyjnych będzie aż 11 (World Cup Player Item, World Cup Icon, World Cup Path To Glory, World Cup Star, World Cup Swap Token, World Cup Hero, World Cup Team Of The Tournament, Road To World Cup, World Cup Stories, World Cup Phenoms, World Cup Showdown) i będzie je można zdobyć w paczkach, SBC, Swapach lub zadaniach. 

Mechanika działania kart takich jak World Cup Path To Glory, World Cup Star i World Cup Team Of The Tournament jest właściwie łatwy do przewidzenia dzięki znanym schematom RTTF, POTM czy TOTW. Natomiast karty takie jak World Cup Stories czy World Cup Phenoms są wciąż owiane tajemnicą.

 

 

3. ZADANIA I NAGRODY

Wg. leakerów, między innymi @FUT23News otrzymamy Swapy World Cup, różne SBC i tematyczne zadania do wykonania, żeby zdobyć mocarne karty! 

 

Dodatkowo EA przewidziało też tzw. WC End of Event Rewards. W menu głównym FUT będzie można śledzić liczbę zdobytych kart World Cup (tych z ikoną zegarka na dole karty) w trakcie trwania eventu (duplikaty też będą wliczane do tej liczby).  Będzie 10 progów nagród, które będzie można przechodzić w miarę gromadzenia większej ilości kart — im więcej kart tymczasowych zdobędziesz, tym lepsze nagrody odbierzesz po zakończeniu Mistrzostw Świata!

Nagrody za zakończenie wydarzenia będzie można odebrać od 4 stycznia i wtedy karty z licznikiem czasu przestaną być zliczane i zostaną usunięte z klubów.

 

 

KIEDY BĘDZIE MOŻNA ZAGRAĆ W WORLD CUP DLC?

Nowa zawartość World Cup, która między innymi będzie dotyczyć Ultimate Team 23 trafi do gry wg. następującego terminarza od @FUT23News:

 

 

JAK KUPIĆ, ŻEBY NIE STRACIĆ? SPOSOBY NA POZYSKANIE KART PROMO

Oprócz nagród, zadań i SBC, karty promocyjne będzie można kupić na rynku transferowym za pomocą coinsów. Będzie to lepsze wyjście w porównaniu do FIFA Points, dzięki którym można jedynie otwierać paczki i liczyć na łut szczęścia, że akurat trafi się daną kartę. Z kolei pozyskanie FIFA 23 Coins nigdy nie było korzystniejsze niż teraz, dzięki naszej aktualnej promocji, którą znajdziecie tutaj > PROMOCJA FUT 23: WORLD CUP - TYDZIEŃ 1. W razie pytań lub wątpliwości jak skorzystać z promocji, zapraszamy na nas Live Chat.

 

 

O aktualnościach dotyczących FIFY 23 będziemy informować w osobnych artykułach. Dlatego jeśli spodobała Ci się ta lektura, lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszej stronie:

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia