FIFA 23: CO NOWEGO PRZYNIESIE TEGOROCZNA FIFA?

FIFA to coś więcej niż cieszący się niemałą popularnością tryb Ultimate Team. Co roku firma EA stara się urozmaicić także inne tryby, które (nie oszukujmy się) są potrzebne, żeby czasem móc samemu odetchnąć od zaciętej rywalizacji w FUT. 

Jak to będzie wyglądać tym razem przy okazji FIFY 23? Jakie nowości czekają nas w grze i co jest już wiadome na ten temat? Nasza ekipa postarała się znaleźć odpowiedzi na te pytania i dlatego gorąco zapraszamy do lektury!

 

CO NOWEGO W TRYBIE KARIERY?

Mamy spore nadzieje na nowe i ciekawe zmiany w trybie Kariery. W grze FIFA 22 był on po prostu rozczarowujący — przynajmniej dla kogoś, kto miał już okazję grać w poprzednie części. Poza kilkoma zmianami wszystko pozostało właściwie takie samo... Oczywiście, gra pozwalała na stworzenie swojego własnego klubu i przekształcenie go z nieznanej marki w stałego zwycięzcę Ligi Mistrzów. Natomiast było to już możliwe w FIFIE 13! Potem zniknęło i rok temu wróciło rzekomo jako "aktualizacja"... Dlatego apelujemy do EA o większy rozmach pod kątem nowości i zmian dla tego trybu.

Według ostatnich przecieków z Twittera, na ten moment wiadomo o nowej funkcji o nazwie "Stadium Builder & Editor" (tj. Kreator i Edytor Stadionów). Ma ona pozwolić graczom na edycję tablic wyników, pojemności stadionów, kolorów, a także na podpisywanie umów z różnymi sponsorami i rzekomo wiele więcej. Brzmi nieźle, ale my chcemy więcej! Może EA wysłucha naszych próśb i tryb Kariery zabłyśnie nowym blaskiem w FIFIE 23.

 

MISTRZOSTWA ŚWIATA W FIFA 23?

EA oficjalnie ogłosiło, że FIFA 23 będzie ostatnią grą z tej serii, a EA Sports FC przejmie ją latem 2023 roku (co jest rezultatem braku porozumienia między firmą EA a organizacją FIFA). W ramach zapowiedzi EA potwierdziło, że w grze FIFA 23 znajdzie się zawartość związana z Mistrzostwami Świata. Przekładając ich wypowiedź na nasz ojczysty język, z ust Kanadyjczyków padły następujące słowa:

"Dokładamy wszelkich starań, aby następna FIFA była naszą najlepszą grą w historii, z większą liczbą funkcji, trybów gry, zawartości związanej z Mistrzostwami Świata, klubów, lig i zawodników niż jakikolwiek wcześniejszy tytuł FIFA".

Według nas (ale pewnie nie tylko nas) powrót trybu Mistrzostw Świata będzie muzyką dla uszu wielu fanów FIFY, tym bardziej że w przeszłości ten tryb okazał się doskonałym sposobem na urozmaicenie zawartości w Ultimate Team.

 

TRYB WIRTUALNYCH KLUBÓW MA BYĆ LEPSZY!

Zmiany nastąpią także w trybie Wirtualnych Klubów, w którym razem z przyjaciółmi będziecie mogli się wyszaleć (rzekomo). Informacje na ten temat są wciąż bardzo skąpe, ale kilka nowych funkcji na pewno pojawi się także w tym roku.

Zapowiedziane zmiany dotyczące rozgrywki sieciowej (tj. potwierdzony cross-play, który ma być dostępny na konsolach nowej generacji PS5, Xbox Series X|S, a także PC i Stadia) powinny pojawić się także w trybie Wirtualnych Klubów. 

Oczywiście większy sens miałaby możliwość gry pomiędzy wszystkimi platformami bez wyjątku. Natomiast pamiętajmy, że temat dotyczy firmy EA i najpewniej jest to zabieg biznesowy/ marketingowy, aby skłonić jak największą ilość graczy do zakupu nowych konsol. Dlatego z naszej strony nie zapominamy o graczach korzystających ze starszych platform i będziemy oferować FIFA Coins na wszystkie z nich. Niemniej uważamy, że jakakolwiek forma cross-play dodana do Wirtualnych Klubów, ale też innych trybów w kolejnej FIFIE będzie na plus.

 

LICENCJE W FIFA 23: CZYLI KTO POWRÓCI, A KTO WYLECI TYM RAZEM?

W kwestii licencji najnowsze wieści głoszą, że meksykańska liga BBVA MX i japońska ekstraklasa JLeague będą miały wyłączność z firmą Konami. Sprawy dotyczące Serie A również nie będą wyglądać zbyt ciekawie. Według ostatnich doniesień, w FIFIE 23, kluby SSC Napoli i AC Milan prawdopodobnie nie zostaną uwzględnione pod kątem licencji i na ten moment nie wiadomo, jak ich odpowiedniki będą się nazywać.

Dobre wieści mamy natomiast dla kibiców Juve, ponieważ mówi się, że to właśnie Stara Dama wróci w tym roku do FIFY jako licencjonowany klub — co mogłoby być rezultatem wygaśnięcia umowy pomiędzy Juventusem a eFootball. Jedno jest pewne, dzięki powyższym zabiegom włoska piłka znajdzie się w dziwnym miejscu, gdzie jedni wielcy odchodzą, a drudzy wracają. 

Najlepszą wiadomością jest jednak to, że zawodnicy pozostaną w grze oficjalnie i pod swoimi prawdziwymi nazwiskami, ponieważ EA przedłużyło umowę z FIFPro.

 

O aktualnościach dotyczących FIFY 23 będziemy informować w osobnych artykułach. Dlatego jeśli spodobała Ci się ta lektura, lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszej stronie:

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia