FIFA 23: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED PREMIERĄ

Jest wiele hucznie zapowiadanych gier, które stają się opóźnione, przesunięte w czasie lub nie ukazują się w ogóle. Z FIFĄ jest inaczej. Każdy nowy sezon przynosi nową grę FIFA, co jest tak pewne, jak niemal przyjście Świętego Mikołaja.

Kiedy więc ukaże się nowa FIFA? Co nas czeka? Co jest już pewne przed premierą? Zdradzamy wszystko, co każdy szanujący się gracz powinien wiedzieć przed debiutem kolejnej wersji gry.

 

KIEDY PREMIERA?

Dokładna data premiery FIFA 23 nie jest na razie znana, ale według ostatnich przecieków mówi się, że może to nastąpić 30 września. W ostatnich latach gra debiutowała na przełomie września i października. Najczęściej był to piątek, więc tym bardziej można liczyć na to, że będzie to 30 września 2022. Na ten moment w tej kwestii pozostaje śledzić informacje podawane przez EA.

 

KIEDY POJAWI SIĘ WEBAPP?

W przypadku FIFY 22, z aplikacji można było korzystać już 22 września. W związku z tym spodziewamy się, że w przypadku FIFY 23, dostęp do WebApp i Companion zostanie udostępniony na około tydzień przed premierą.

Dlaczego o tym wspominamy i uważamy za istotne? Ponieważ to właśnie dzięki dostępowi do WebApp/ Companion jesteśmy w stanie zapewnić Wam bezpieczny transfer FIFA Coins — niezależnie czy chodzi o ich kupno, czy sprzedaż. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule poświęconym Najbezpieczniejszej Metodzie Dostawy FUT Coins.

 

JAK SKORZYSTAĆ Z EARLY ACCESS?

Znacie już nasze szacunki dotyczące premiery gry FIFA 23. Jednak w Fifę będzie można zagrać wcześniej. Zakładając, że premiera będzie mieć miejsce 30 września, każdy gracz, który uzyska wczesny dostęp do gry, będzie mógł złapać za kontroler już 26 września (dzięki zamówieniu wersji Ultimate w przedsprzedaży) lub nawet 21 września (dzięki członkostwu w ramach usługi EA Play)!

1. Zamówienie przedpremierowe — w ten sposób będzie można pobrać i zagrać w FIFĘ 23 z czterodniowym wyprzedzeniem. Szacuje się, że możliwość zakupu gry w wersji przedpremierowej (preorder) będzie dostępna od 8 czerwca do 30 września.

2. Członkostwo EA Play — w ten sposób każdy członek EA Play i Origin Access będzie mógł pobrać i zagrać w 10-godzinną wersję FIFY 23 na około tydzień przed premierą gry (w tym gracze na PC będą mogli grać w pełną wersję FIFY bez ograniczenia czasowego bazując na tym jak to wyglądało w ostatnich latach). Członkostwo EA Play jest dostępne na platformach Xbox, PlayStation, Origin i Steam.

 

JAKIE PLATFORMY/ USŁUGI BĘDĄ WSPIERAĆ FIFĘ 23? 

W kwestii platform to jesteśmy już pewni, że EA nie pominie tutaj żadnej konsoli. 

✓ PlayStation 4 i 5 

✓ Xbox One i Series X/S    

✓ PC i Stadia

✓ Nintendo Switch

Ostatnio zostało potwierdzone, że w przypadku FIFY 23, konsole PS4 i Xbox One otrzymają wersję old-gen, a platformy PC, Stadia i najnowsze konsole (tj. PlayStation 5, Xbox Series X/S) otrzymają wersję next-gen. W przypadku wersji na Nintendo mówi się też o Legacy Edition — więcej nie jest wiadome na ten moment. 

Zakładamy też, że nowa edycja FIFY podobnie jak FIFA 22, zostanie dołączona do subskrypcji Xbox Gamepass i PS Plus kilka miesięcy po premierze (najpewniej w okresie wydania drużyn TOTS) — dzięki czemu będzie można w nią zagrać bez płacenia pełnej ceny.

 

DEMO, BETA, A MOŻE FREE-TO-PLAY?

Rok temu nie doczekaliśmy się Dema FIFY, więc trudno powiedzieć jak to będzie w wypadku FIFY 23 — możliwe, że scenariusz się powtórzy. Natomiast jak co roku, Beta gry zostanie najpewniej udostępniona i aby uzyskać do niej dostęp, trzeba będzie się do niej zapisać przed upływem terminu. Nie wiemy więcej na ten moment, ale gorąco liczymy na Betę, ponieważ pomimo zakazów EA, Beta testerzy udostępniają sporo ciekawych informacji. W kwestii Free-to-Play również nie spodziewamy się fajerwerków. eFootball firmy Konami, sukcesor Pro Evolution Soccer odniosło bardzo nieudany start, gdzie nic nie poszło zgodnie z planem. Natomiast przyszłość innego konkurenta tj. UFL jest nie do przewidzenia na ten moment. Dlatego też nie sądzimy, aby EA zmieniło coś w swojej koncepcji, przynajmniej nie przed premierą FIFY 23. 

 

JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ CENOWO?

EA ma w planach wydanie różnych edycji/ wersji gry FIFA 23 (nie można też wykluczyć, że EA nie wprowadzi w tym roku nowych wersji gry) i wszystko wskazuje na to, że cena nowej gry będzie bardzo zbliżona do swojej poprzedniczki. 

Możliwe, że za dostęp do FIFY 23 trzeba będzie zapłacić kwotę rzędu od 199 do 399 złotych. Jednocześnie należy pamiętać, że podany przedział cenowy nie jest potwierdzony i może się jeszcze zmienić.

W kwestii mikrotransakcji tj. FIFA Points zakładamy, że polityka cenowa EA pozostanie niezmienna i zakup FIFA Coins będzie po prostu bardziej opłacalny. Dlatego możecie być pewni, że stale pracujemy nad zapewnieniem Wam najatrakcyjniejszych ofert i wypadku FIFY 23 nie będzie inaczej.

 

O aktualnościach dotyczących FIFY 23 będziemy informować w osobnych artykułach. Dlatego jeśli spodobała Ci się ta lektura, lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami na naszej stronie:

deliver
Sprawdź

Status swojego zamówienia lub zlecenia